צה"ל מרגיע: חיילים ייסעו בחינם

בצה"ל מבהירים כי בניגוד לפרסומים שונים, אין כל כוונה להגביל את נסיעות האוטובוס של חיילים במדים. בהודעה שפירסם דובר צה"ל תא"ל יואב (פולי) מרדכי הוא מבהיר: "מדובר בחיסכון והחיילים לא יפגעו כלל וימשיכו בנסיעות כפי שהיה עד כה". חיילים לחדשות 2 באינטרנט: "אפשר לנשום לרווחה"

חיילים ימשיכו לנסוע בחינם (דובר צה"ל)

דובר צה"ל מרגיע: בעקבות הפרסומים הרבים על ההחלטה לבטל את הנסיעות החופשיות באוטובוסים לחיילים וחלוקת רב-קו, הודיע דובר צה"ל כי הפרסומים כלל לא נכונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני רוצה להרגיע את כולם כי הפרסומים בנוגע להגבלת נסיעות חיילים באוטובוסים אינם נכונים", כתב דובר צה"ל, תא"ל יואב (פולי) מרדכי בדף הפייסבוק שלו. "חיילים במדים ימשיכו לנסוע באופן חופשי באוטובוסים וללא הגבלה. המטרה שנבחנת היא שנפסיק לשלם כסף באופן גלובלי לחברות האוטובוסים ונשלם רק בעבור הנסיעות המבוצעות בפועל על ידי החיילים". בצבא הבהירו כי מעולם לא הייתה כוונה להגביל את נסיעות החיילים וכי הפרסומים על כך היו שקריים.

בצה"ל הדגישו כי מדובר בחיסכון והחיילים לא יפגעו כלל וימשיכו בנסיעות כפי שהיה עד כה. "בצה"ל בודקים אפשרות לחלק כרטיסים חכמים לחיילים, אשר יציגו אותם בכל נסיעה בכדי שיהיה אפשר לעקוב אחרי הנסיעות", הבהיר תא"ל מרדכי.

 אזרחים רבים כבר פתחו עמודים בפייסבוק ותכננו הפגנה נגד המהלך שעל פי הפרסום היה צפוי לפגוע ברווחת החיילים. גורמי צבא בכירים הדגישו בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי הנושא כולו נמצא עדיין בעבודת מטה וההחלטה בנושא תתקבל רק בעוד חצי שנה לפחות. עוד הוסיפו כי המהלך צפוי להיות רק ככלי מעקב ובקרה על מנת לראות כמה באמת החיילים נוסעים.

"זכויות החיילים לא ייפגעו"

בצה"ל הופתעו מאוד משלל הפרסומים בנושא, שלטענת גורמים צבאיים כלל לא היו מדויקים. מדובר צה"ל נמסר כי הנושא עדיין בבחינה וכי גם אם תתקבל החלטה בנושא, היא לא תגרור כל פגיעה בזכויות החיילים. חיילי צה"ל ימשיכו לנסוע בנסיעות במדים כבעבר וללא כל הגבלה.

גורמי צבא בכירים הוסיפו כי כיום אין כל בקרה על נסיעות חיילים באוטובוסים, בשונה מהרכבת שם צה"ל משלם על כל כרטיס בנפרד. בעניין הרכבות, דובר צה"ל מבקש להבהיר כי החלטה בדבר הגבלת נסיעת חיילים ברכבת נוגעת לימי ראשון בבוקר בשעות 6-9 בלבד, ולא צפויה לפגוע בחיילי צה"ל הודות להקצאת אוטובוסים מיוחדים. יש להדגיש כי מקור ההחלטה לא נובע מאילוצי תקציב אלא מהיענות לבקשת רכבת ישראל לסייע בהורדת הלחץ והעומסים בשעות אלה, למען רווחת אזרחי ישראל הנוסעים ברכבת.

"קווינו שזה לא יקרה, אבל כנראה שסתם הטעו אותנו וזה לא באמת יפגע בנו", סיפר לחדשות 2 באינטרנט חייל המשרת בשטחים. "לא יכולתי לדמיין איך זה יהיה להתמודד עם כל הנסיעות והכסף שאבזבז עליהן - לפחות עכשיו אני אוכל לנשום לרווחה".