חשד לפיגוע בגוש עציון: מחבלת דקרה אזרח – ונורתה

מחבלת חמושה בסכין תקפה ישראלי בצומת הגוש ופצעה אותו קל מאוד. כוחות הביטחון ביצעו ירי לעבר המחבלת שנפצעה קשה מאוד. "היא רצה כמו משוגעת", סיפרה עדת ראייה לפיגוע. אביה של המחבלת נעצר בבית פג'אר

פיגוע דקירה: מחבלת חמושה בסכין דקרה היום (שני) אזרח ישראלי בצומת הגוש שבגוש עציון. מצבו של הישראלי מוגדר קל מאוד לאחר שנשרט קלות. כוח מיחידת כפיר שהיה במקום ירה במחבלת - ופצע אותה קשה מאוד. אביה נעצר בבית פג'אר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לאחר שהמחבלת נורתה, בוצעה בדיקת חבלן בתיק שנשאה עימה - שם נמצאה סכין נוספת. הפצוע בפיגוע סירב לפנות את עצמו לבית החולים. המחבלת שנפצעה קשה מאוד מהירי פונתה לקבלת טיפול במרכז הרפואי הדסה בירושלים.

"היא רצה כמו משוגעת והחיילים ירו באוויר ואז ירו בה", סיפרה עדת ראייה לפיגוע. "היה אדם אחד פצוע שהמחבלת שמה את הסכין שלה על הצוואר שלו. הפציעה לא הייתה חמורה", העידה.אייל זהבי, פרמדיק מד"א שהגיע למקום סיפר: "מדובר בניסיון פיגוע דקירה בצומת הגוש, אזרח שנפצע באורח קל קיבל טיפול רפואי ראשוני בשטח ולא נזקק לפינוי לבית החולים. בסמוך שכבה המחבלת, צעירה כבת 20 שנורתה על ידי כוחות הביטחון ונפגעה באורח קשה בפלג גופה העליון. יחד עם כוח רפואה צבאי הענקנו לה טיפול רפואי - והיא פונתה לבית החולים הדסה בניידת טיפול נמרץ צבאית."

"לצערנו שוב מנסים להרוג בנו", אמר דוידי פרל, ראש המועצה האזורית גוש עציון. "לשמחתנו האירוע מסתיים בפצוע קל בלבד ובפגיעה קשה במחבלת. אני מודה לחיילי צה"ל על הפעילות המהירה שהביאה לתוצאה זו. אני קורא לשר הביטחון שיעשה הכל להשבת השקט והביטחון לתושבי האזור. תושבי גוש עציון איתנים ונחושים להמשיך בשגרה, ואנו נעשה כל שביכולתנו כדי שהחיים בגוש עציון ימישכו לפרוח ולשגשג".

האירוע בצומת הגוש אירע לאחר שהבוקר הגיע למחסום תפוח צעיר פלסטיני שעורר את חשדם של לוחמי מג"ב הפועלים במקום. לאחר שסירב לבקשתם לעצור והמשיך להתקדם לכיוונם, ביצעו הלוחמים נוהל מעצר חשוד. הוא סירב להזדהות ובחיפוש על גופו נתפסה סכין. לאחר מעצרו הוא הועבר לחקירה בשב"כ.