עלייה בבנות המתמיינות לקורס טיס

חיל האוויר לא מסתפק בחמש הבנות שסיימו לאחרונה את קורס הטיס ורוצה שעוד בנות יסיימו אותו בהצלחה. בחיל החליטו לאחרונה להגדיל את מספר המתמודדות לקורס היוקרתי ב-30% ל-650 בנות בכל מחזור ובכך מקווים להגדיל את סיכוייהן. מפקד חיל האוויר נחושתן למתגייסים החדשים: "זקוקים לעוד טייסים ונווטים"

הדרת נשים? לא בחיל האוויר (דו"ץ)

הדרת נשים? לא בקורס הטיס של חיל האוויר: רק לפני שבועות אחדים עלו למגרש המסדרים בבסיס חצרים של חיל האוויר חמש בנות שסיימו את הקורס היוקרתי בהצלחה ושברו שיא במספר הבנות הגבוה ביותר שסיים את הקורס - אך כנראה שהשיא יישבר פעם נוספת. הידיעה פורסמה באתר חיל האוויר.

בחיל האוויר החליטו להגדיל את מספר הבנות המתחילות את המיונים מ-500, שהיו עוברות את כנס ההסברה הראשוני, ל-650, עלייה של 30%, מה שמגדיל באופן משמעותי את הסיכוי של בנות להגיע לקורס הנחשק.

לפני מספר שבועות התגייסו לקורס הטיס מחזור 169 חיילים וחיילות שינסו לסיים אותו ולקבל את כנפי הטיס בעוד כשלוש שנים. מפקד חיל האוויר, אלוף עידו נחושתן, בירך את המתגייסים הרבים. "אנחנו זקוקים לעוד טייסים ונווטים במערך הקרב והתובלה השומרים לא רק על השמיים - אלא גם על הארץ", הדגיש אלוף נחושתן. כעת נצטרך להמתין ולראות האם השיא באמת יישבר ויותר בנות יסיימו את הקורס המפרך.

היסטוריה: 5 בוגרות קורס טיס

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת