רמטכ"ל ארה"ב יגיע "לתאם עמדות"

בעקבות החשש שישראל תתקוף באירן ללא התראה, יגיע ראש המטות המשולבים מרטין דמפסי ארצה ביום חמישי הקרוב. במהלך שהייתו כאן, ינסה דמפסי לדלות מידע רב ככל האפשר על התכניות הישראליות העתידיות, ויוועד עם בכירי מערכת הביטחון וקהיליית המודיעין

הגנרל מרטין דמפסי, יבוא לתאם עמדות (חדשות 2)

התחממות בגזרת אירן? בעקבות דיווחים שהתקבלו בארה"ב לפיהם ישראל מתכוונת לתקוף בקרוב באירן, יגיע הרמטכ"ל האמריקני מרטין דמפסי לישראל ביום חמישי הקרוב. דמפסי יערוך סבב פגישות עם בכירי מערכת הביטחון בהם שר הביטחון אהוד ברק והרמטכ"ל בני גנץ.

עיתון "הארץ" מדווח הבוקר, כי ביקורו של הבכיר האמריקני נועד לתאם מהלכים עתידיים בעניין אירן, וכמובן לגלות כמה שיותר מידע על כוונות ישראל בנוגע לתקיפה אפשרית של מתקני הגרעין. אתמול דווח בכלי התקשורת האמריקנים כי הפיקוד הבכיר של צבא ארה"ב הורה לאנשיו במזרח התיכון לתגבר את האבטחה בבסיסים, זאת מחשש לנקמה אירנית בעקבות חיסול מדען הגרעין בטהרן בשבוע שעבר.

המגזין טיים: "ישראל חיסלה את מדען הגרעין"

כמו שלושת החיסולים הקודמים של מדעני גרעין באירן, כך גם החיסול האחרון הוא תוצאה של פעילות המוסד, כך אומרים גורמי מודיעין מערביים למגזין "טיים". "כן, עוד אחז, אני לא עצוב עליו", אמר גורם ישראלי בכיר שמצטט המגזין.

הדיווח הזה מגיע אחרי שבאירן כבר האשימו את המוסד הישראלי ואת גורמי האופוזיציה במדינה. היום הפנה משרד ההגנה האירני אצבע מאשימה כלפי סוכנות הביון האמריקנית (ה-CIA), בטענה שהייתה מעורבת בהתנקשות במדען הגרעין מוסטפא אהמד רושאן, השבוע בלב הבירה טהרן.

על פי דיווחי רשת הטלוויזיה הממלכתית באירן, במכתב שהעביר משרד ההגנה האירני לשגריר שוויץ בטהרן, צוין כי בידיהם מסמכים מהימנים וראיות המצביעים על כך שההתנקשות במדען, נעשתה במעורבות של גורמים אירנים וה-CIA.

בתוך כך, שלחה אירן מכתב גינוי לבריטניה, ושם הודגש כי פעולת החיסול הגיעה מיד לאחר הודעתו של שגריר בריטניה באו"ם, ג'ון סאוורס, על פתיחת מצבע מודיעיני נגד המדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת