אזהרת מסע חמורה: חשש לפיגוע נגד ישראלים בתאילנד "בטווח המיידי"

המטה ללוחמה בטרור פרסם אזהרת מסע חריגה וחמורה שבה התריע מטיילים מהארץ השוהים בבנגקוק מפני ניסיונות של אנשי חיזבאללה לפגוע בהם. ההודעה באה אחרי מעצרו של לבנוני המשתייך לארגון הטרור בתאילנד בסיוע ישראל

אחרי מעצר איש חיזבאללה בתאילנד - הישראלים על כוונת ארגון הטרור הלבנוני: בצעד חריג, פרסם אחר הצהריים המטה ללוחמה בטרור אזהרת מסע חמורה שבה הובע חשש לפיגוע "בטווח המיידי", כלשון ההודעה, נגד מטיילים השוהים בבירה בנגקוק.

"בימים האחרונים עצרו גורמי הביטחון התאילנדים חשוד שמחקירתו עלה כי הוא לבנוני המשתייך לארגון חיזבאללה ושותף להכנות לפיגוע בבנגקוק", נכתב בהודעת המטה. "בעקבות זאת, מפורסמת אזהרת מסע חמורה על אפשרות לפיגוע נגד מטיילים ישראלים בבנגקוק בטווח הזמן המיידי".

בשל הסכנה הנשקפת לתיירים מישראל, פרסמו אנשי המטה ללוחמה בטרור שורה של המלצות למטיילים:

• להימנע מביקור בבנגקוק בטווח הזמן הקרוב.
• להמנע מריכוזים באתרים המוכרים כמזוהים עם ישראלים בבנגקוק.
• לגלות עירנות לחפצים חשודים ולהימנע מלקבל חבילות מזרים בבנגקוק.
• להיות קשובים להנחיות גורמי הביטחון המקומיים.

בשעות הצהריים סיפר על מעצר החשוד בכיר ביטחוני בתאילנד כי "האיש נלקח להמשך חקירה. בעקבות החשש ששגרירות ישראל תותקף על ידי טרוריסטים, ניהלו בכירים במשטרה מגעים חשאיים עם מקביליהם הישראלים עוד לפני כניסת השנה החדשה".

ארה"ב הזהירה את אזרחיה: "גורמים עוינים עתידים לבצע פעולות טרור"

עוד טרם הוצאה אזהרת המסע הישראלית, פרסמה שגרירות ארצות הברית בתאילנד קריאה לאזרחים האמריקנים השוהים במדינה לגלות ערנות בשל "גורמים עוינים זרים שעתידים לבצע פעולות טרור במדינה". נוסף על כך, נקראו אזרחי ארצות הברית להתרחק מריכוזי קהל גדולים שבהם שוהים תיירים רבים.

בישראל שבו לאחרונה וביקשו מהנציגויות בעולם לשמור על ערנות גבוהה ועל כוננות, לקראת יום השנה הרביעי לחיסולו של רמטכ"ל חיזבאללה עימאד מורנייה. ארגון חיזבאללה ממשיך לאיים לפגוע במטרות ישראליות כנקמה על ההתנקשות. רק לפני שבועיים הועלתה הכוננות בבירת בולגריה, סופיה, בעקבות חבילות חשודות שהונחו סמוך לאוטובוס שהסיע ישראלים בעיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת