הפצוע מהפיגוע משחזר: "הרגשתי מכה וראיתי סכין תקועה"

יהושע ג'וש לורך נפצע קלות כשמחבלת ניסתה לדקור אותו בצומת הגוש. "הספקתי להסתובב וראיתי גוש שחור מתרחק ממני - המחבלת", שחזר. "זה היה לא להאמין - פשוט נס"

בחזרה לרגעי האימה בטרמפיאדה: יהושע ג'וש לורך עמד בצהריים (שני) בטרמפיאדה בצומת הגוש בגוש עציון כשהותקף על ידי מחבלת פלסטינית ששרטה אותו קלות בסכין. אחרי התקרית, שיכלה להסתיים גרוע הרבה יותר, הוא שחזר את שהתרחש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"עמדתי בטרמפיאדה, דיברתי עם מישהו שהיה לי מוכר שעצר לי טרמפים", סיפר. "תוך כדי שאני מדבר איתו הרגשתי מכה. הייתי קצת בשוק. עד שהספקתי להסתובב ראיתי גוש שחור מתרחק ממני. מסתבר שזו הייתה המחבלת".

לורך הוסיף: "תוך כדי אני קולט מזווית העין שיש סכין שתקוע לי. הוצאתי אותו, לא הרגשתי שזה היה סכין. זה היה לא להאמין. פשוט נס".

אביה של המחבלת נעצר

כוח מיחידת כפיר שהיה במקום ירה במחבלת - ופצע אותה קשה מאוד. בחיפוש על גופה נמצאה סכין נוספת. המחבלת פונתה לקבלת טיפול במרכז הרפואי הדסה בירושלים. שעה קלה אחרי הפיגוע נעצר אביה בבית פג'אר.

"היא רצה כמו משוגעת והחיילים ירו באוויר ואז ירו בה", סיפרה עדת ראייה לפיגוע. "היה אדם אחד פצוע שהמחבלת שמה את הסכין שלה על הצוואר שלו. הפציעה לא הייתה חמורה", העידה.

אייל זהבי, פרמדיק מד"א שהגיע למקום סיפר: "מדובר בניסיון פיגוע דקירה בצומת הגוש, אזרח שנפצע באורח קל קיבל טיפול רפואי ראשוני בשטח ולא נזקק לפינוי לבית החולים. בסמוך שכבה המחבלת, צעירה כבת 20 שנורתה על ידי כוחות הביטחון ונפגעה באורח קשה בפלג גופה העליון. יחד עם כוח רפואה צבאי הענקנו לה טיפול רפואי - והיא פונתה לבית החולים הדסה בניידת טיפול נמרץ צבאית."

"לצערנו שוב מנסים להרוג בנו", אמר דוידי פרל, ראש המועצה האזורית גוש עציון. "לשמחתנו האירוע מסתיים בפצוע קל בלבד ובפגיעה קשה במחבלת. אני מודה לחיילי צה"ל על הפעילות המהירה שהביאה לתוצאה זו. אני קורא לשר הביטחון שיעשה הכל להשבת השקט והביטחון לתושבי האזור. תושבי גוש עציון איתנים ונחושים להמשיך בשגרה, ואנו נעשה כל שביכולתנו כדי שהחיים בגוש עציון ימישכו לפרוח ולשגשג".

האירוע בצומת הגוש אירע לאחר שהבוקר הגיע למחסום תפוח צעיר פלסטיני שעורר את חשדם של לוחמי מג"ב הפועלים במקום. לאחר שסירב לבקשתם לעצור והמשיך להתקדם לכיוונם, ביצעו הלוחמים נוהל מעצר חשוד. הוא סירב להזדהות ובחיפוש על גופו נתפסה סכין. לאחר מעצרו הוא הועבר לחקירה בשב"כ.