הלוחם שנחשד שסייע לפריצה לחטמ"ר אפריים ישוחרר

בית הדין הצבאי ביפו החליט לשחרר את לוחם הצנחנים עמיחי זוארץ שנבדק החשד כי סייע לפעילי ימין לפרוץ לבסיס חטמ"ר אפריים לפני מספר שבועות, אירוע במהלכו נפצע סגן מפקד החטיבה. עורך דינו בתגובה: "זה היה צפוי". בהמשך היום הוא ישוחרר. בצבא בודקים חשד שחיילים נוספים סייעו לפעילים

לוחם הצנחנים עמיחי זוארץ שנחשד שהעביר מידע לפעילי ימין של בסיס חטמ"ר אפריים לקראת הפריצה ישוחרר בהמשך היום, כך החליט בית הדין הצבאי ביפו. המשטרה הצבאית החוקרת הודיעה כי היא לא תעמוד על מעצרו של החייל. עם זאת, בצה"ל לא יסגרו את התיק.

עורך דינו של החייל אהרון רוזה מסר בתגובה כי השחרור היה צפוי וראוי שהגופים החוקרים לא יושפעו מהאווירה נגד נוער הגבעות. אתמול נחשף כי החייל פרסם בחשבון הפייסבוק שלו הודעות שקוראות "לשרוף את הערבים", וכן קרא למוות לשמאלנים. מאוחר יותר מחק את הודעותיו ושינה את התמונה הראשית שלו לסמל ארגון "בצלם".

המשטרה הצבאית עצרה אתמול חייל אחר ממפקדת חטיבת גולני בבסיס שרגא גם כן בחשד לסיוע לפעילי ימין. טרם התקבלה החלטה בעניינו של החייל. גורמים צבאיים אמרו אתמול לחדשות 2 באינטרנט כי נבדק חשד שעוד חיילים סייעו לפריצה.

הצנחן שנעצר: "מוות לכל השמאלנים הבוגדים"

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת