כוחות הביטחון פינו את מאחז "גבעה 18" שבאזור חברון

תשע משפחות פונו הבוקר מהמאחז הבלתי חוקי "מצפה אביחי". מהמנהל האזרחי נמסר כי הפינוי עבר בשקט, ללא אירועים חריגים וללא עצורים. גורמי הימין מתחו ביקורת קשה על הפינוי שהתרחש במזג אוויר קשה. "הוציאו נשים וילדים ממיטותיהם", אמרו בימין והוסיפו, "מדובר בהמשך ההידרדרות של ממשלת נתניהו"

פינוי מאחזים ביהודה ושומרון, ארכיון (רויטרס)

בשקט, וללא אירועים חריגים, פונה הלילה המאחז שכונה "גבעה 18" שבאזור חברון. מהמנהל האזרחי נמסר כי במהלך הפינוי נהרסו בית כנסת, ארבעה מבני מגורים, גן שעשועים ושני מבני עץ. במהלך הפינוי ניסו מספר מתיישבים לחסום את צירי התנועה, אך פונו משם בידי משטרת ישראל שאבטחה את הכוחות המפנים.

הפינוי, כצפוי, גרר אחריו תגובות נזעמות מפעילי ימין וגם חברי כנסת. "כוחות הצבא והמשטרה הרסו את גבעת מצפה אביחי, תוך שהם מאלצים נשים וילדים לצאת ממיטותיהם בגשם וקור מקפיא", נכתב בהודעת הימין.

ח"כ מיכאל בן-ארי, מיהר לתקוף את ההחלטה לפנות את המאחז. "ההרס במצפה אביחי שבוצע מתוך חוסר התחשבות וגירוש תינוקות בקור מקפיא, הוא סימן הידרדרות נוסף של ממשלת נתניהו", כתב בהודעה שמסר לכלי התקשורת, "הממשלה הזו הורסת בתים של יהודים אך חוששת לאכוף את החוק על ערבים. מדיניות זו זורעת ייאוש ותסכול", סיכם בן-ארי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת