הצנחן שנעצר: "מוות לכל השמאלנים הבוגדים"

פרטים חדשים על לוחם הצנחנים שנעצר בחשד שסייע לפעילי ימין בהתארגנויות להפרות סדר ביהודה ושומרון. מעיון בעמוד הפייסבוק שלו עולה כי מדובר בחייל בעל דעות ימניות קיצוניות, שלא מתבייש לכתוב דברי הסתה בנוסח: "מוות אכזרי לכל הבוגדים השמאלנים ולאויבנו הערבים". מעצרו הוארך ביממה

דף הפייסבוק של הלוחם העצור (פייסבוק)

הכתובת הייתה על הוול? לוחם חטיבת הצנחנים שנעצר היום בחשד שסייע לפעילי ימין בהתארגנויות להפרות סדר ביהודה ושומרון, התבטא בחריפות בדף הפייסבוק שלו נגד שמאלנים וערבים, וכתב: "אני חושב שצריך לשרוף את כל הערבים".

בפרופיל הפייסבוק של החייל נראית הודעה שפירסם בחודש דצמבר האחרון בה נכתב: "שבוע טוב וחג שמח! הגעתי למסקנה שה"מכבים" זה "תג מחיר" של היום!! מוות אכזרי לכל הבוגדים השמאלנים ולאויבנו הערבים השבוע עוזבים את הבית בחברון:( ועולים לצפון".

בפרסום אחר שלו, כשבוע לפני הוא כותב: "אני חושב שצריך לשרוף את כל הערבים ופשוט להעביר אותם דירה לשמיים! מה קרה איפה כל השמאלנים שנישרף ביכנ"ס ברמלה ימח"ש של כל הבוגדים".

בית הדין הצבאי האריך את מעצרו

המשטרה הצבאית עצרה חייל קרבי בחטיבת הצנחנים, בחשד שסייע לפעילי ימין בהתארגנויות להפרות סדר ביהודה ושומרון. לאחר מכן נעצר חייל בחטיבת גולני, בחשד למעורבות בפריצה לבסיס חטיבה המרחבית אפרים.

בית הדין הצבאי ביפו האריך היום את מעצרו של חייל הצנחנים עד מחר. החייל החשוד מכחיש את החשדות המיוחסים לו. הוא נחקר שלוש פעמים ביחידה המרכזית של מצ"ח במחוז המרכז ושמר על זכות השתיקה בכל חקירותיו.

בשיחה עם אסתי פרז במשדר בחצי היום ב' אמר פרקליטו העורך דין אהרון רוזה, כי בחקירה הוצגו לחייל הודעות טקסט שקיבל ושלח בטלפון הסלולרי שלו, ולדבריו אין להם שום קשר לחשדות נגדו. מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "חקירת המשטרה הצבאית החוקרת בנושא עודנה מתנהלת. בשלב זה, מעצרו של החשוד הוארך עד ליום חמישי הקרוב על ידי בית הדין הצבאי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק