תג מחיר בשומרון: 3 כלי רכב של פלסטינים הוצתו

על קיר של מסגד בכפר דיר איסתיא בשומרון רוססה הכתובת "תג מחיר - גל אריה יוסף" - שמו של מאחז שפונה בימים האחרונים. בנוסף, 3 כלי רכב של פלסטינים הוצתו. בשבוע שעבר שני כלי רכב הוצתו במהלך הלילה סמוך לשכונת בית צפאפא בירושלים

שוב חשד ל"תג מחיר" נגד פלסטינים. בכפר דיר איסתיא שבשומרון הוצתו שלוש מכוניות של פלסטינים ועל קיר של מסגד בכפר רוססה הכתובת "תג מחיר - גל אריה יוסף" - שמו של מאחז שפונה בימים האחרונים. כוחות של צה"ל ומשטרה הגיעו לכפר והחלו לחקור את המעשה.

לפני שבוע התגלו כתובות נגד ערבים בבירה כשכוחות מכבי אש שהוזעקו לכבות שריפה סמוך לשכונת גילה בירושלים. הכבאים כיבו רכב מסחרי ומשאית שהוצתו ועל המשאית התגלתה גם כתובת נאצה, בה נכתב "נקמה".

"מיד אחרי השעה חמש וחצי בבוקר, התקבלה הודעה על שריפת שני רכבים במתקן השטיפה הרדוס בבית צפאפא בירושלים", סיפר לחדשות 2 באינטרנט דובר כבאות ירושלים, להב אסף אברס. "צוות כיבוי מצאו במקום משאית ורכב מסוג GMC שעלו באש. הכבאים השתלטו על הדליקה ומצאו במקום כתובות נקמה על גבי המשאית".

חוקרי דליקות של שירותי הכבאות שהגיעו למקום קבעו שמדובר בהצתה. בנוסף, נמצאה כתובת "תג מחיר", שרוססה על קיר סמוך למקום האש.

למקם הוזעק גם צוות משטרה שפתח בחקירה. מבדיקה ראשונית עלה חשד שמדובר בפעילות נקם נגד תושבים ערבים, שמתגוררים בשכונת בית צפאפא הסמוכה לשכונת גילה.

שר הביטחון אהוד ברק גינה בתוקף את הפעולה, ומסר כי הנחה את צה"ל וגורמי הביטחון לפעול בכל האמצעים כדי ללכוד את הפורעים ולהביאם לדין. "מעשים אלה מסיטים את צה"ל ממשימותיו ובהן הגנה על התושבים. צה"ל, המשטרה וגורמי הביטחון יפעלו בכל הכוח נגד מעשים עבריינים אלה שנועד לפגוע ברקמת החיים העדינה בין ישראלים לפלסטינים באיו"ש וביחסי מדינת ישראל עם שכנותיה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת