ח"כ גפני לחרדים: אל תתגייסו לצה"ל

יו"ר ועדת הכספים של הכנסת אמר הערב בריאיון לרדיו קול חי, כי הוא קורא לחרדים שלא להתגייס לצה"ל, "כיוון שמתכוונים להפוך אותך לאדם אחר. בעבר לא הייתי אומר את זה, היום אני אומר לא להתגייס, אסור להתגייס"

חבר הכנסת משה גפני (יהדות התורה), קרא היום לחרדים שלא להתגייס לצה"ל. את הדברים אמר בריאיון ל"רדיו קול-חי".

"היום, בעקבות החלטת המטכ"ל ובעקבות ההסתייגות של הרב הצבאי הראשי, יהודי חרדי שבא אלי ואומר 'אני הולך לשח"ר כחול', בעבר הייתי אומר לו 'בסדר גמור, שיהיה לך בהצלחה. היום אני אומר לו אל תתגייס, כיוון שמתכוונים להפוך אותך לאדם אחר'.

ח"כ גפני המשיך בריאיון התקיף ואמר: "אני לא יודע מה עוד יחייבו אותו, בעבר לא הייתי אומר את זה, היום אני אומר לא להתגייס, אסור להתגייס. הצבא כשל במבחן שילוב חרדים בצבא".

רב חיל האוויר יעזוב את צה"ל 

בעקבות הסתייגותו מפרשת שירת הנשים בצה"ל ולאחר שהביע את רצונו לפרוש מראשות פרויקט שילוב החרדים בצה"ל, יעזוב הרב סגן אלוף משה ראב"ד את צה"ל בעוד 9 חודשים. החל מהיום, הרב ראב"ד כבר לא מכהן בתפקיד רב חיל האוויר. ייתכן שבינתיים יימצא לו תפקיד חלופי בצה"ל - עד לעזיבה.

בעקבות שיחה משותפת עם הרב הצבאי הראשי תת אלוף רפי פרץ, וההמלצות החריפות של הרב פרץ אותן העביר למפקד חיל האוויר, נפגש היום הרב ראב"ד עם מפקד חיל האוויר אלוף עידו נחושתן וביקש לסיים את תפקידו בחיל. נחושתן נענה לבקשתו.

בפגישה שהתקיימה הבוקר בלשכת מפקד חיל האוויר הדגיש הרב ראב"ד כי פעל במסירות למען שירות החרדים בצה"ל והביע את התנצלותו על האופן בו התפרסמה עמדתו בימים האחרונים.

לרב ראב"ד, כך נראה, לא הייתה ברירה של ממש, לאור הדברים הקשים שהטיח בו הרב הצבאי הראשי על כך ש"אין לו אמון" בו ולאור ביקורת קשה שנמתחה על מעשיו בקרב הקצונה הבכירה בצה"ל.

אלוף נחושתן העיר לרב ראב"ד על האופן ה"לא מקובל", לדבריו, בו פעל וקיבל את התנצלותו. בנוסף הדגיש את חשיבות שירות החרדים בצה"ל ואת המחויבות להמשך "תהליך מוצלח זה".

אין שינוי בפרויקט שילוב החרדים בצה"ל

גורם צבאי בכיר הדגיש בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי למרות עזיבתו של ראש הפרויקט, אין כל חשש לפרויקט שילוב החרדים בחיל האוויר (שח"ר כחול).

באגף כוח האדם, המופקד על מסלול ה"שח"ר" בצה"ל, הבהירו השבוע כי אין כל כוונה לשנות את ההסדרים הייחודיים שנקבעו לשירות חרדים בצה"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת