אחרי הסערה: רב חיל האוויר התפטר

פרשת הרב שביקש לפרוש בגלל בגלל עמדת הרמטכ"ל בנושא שירת הנשים מגיעה היום לסיומה. בתום פגישה עם הרב הממונה גם על שילוב חרדים בצבא, קבע מפקד חיל האוויר האלוף עידו נחושתן כי הרב סא"ל רם ראב"ד מסיים את תפקידו בחיל ובעוד 9 חודשים יעזוב את צה"ל. ייתכן שבינתיים יימצא לו תפקיד חלופי

הרב ראב"ד. יעזוב (דובר צה"ל)

בעקבות הסתייגותו מפרשת שירת הנשים בצה"ל ולאחר שהביע את רצונו לפרוש מראשות פרויקט שילוב החרדים בצה"ל, יעזוב הרב סגן אלוף משה ראב"ד את צה"ל בעוד 9 חודשים. החל מהיום, הרב ראב"ד כבר לא מכהן בתפקיד רב חיל האוויר. ייתכן שבינתיים יימצא לו תפקיד חלופי בצה"ל - עד לעזיבה.

בעקבות שיחה משותפת עם הרב הצבאי הראשי תת אלוף רפי פרץ, וההמלצות החריפות של הרב פרץ אותן העביר למפקד חיל האוויר, נפגש היום הרב ראב"ד עם מפקד חיל האוויר אלוף עידו נחושתן וביקש לסיים את תפקידו בחיל. נחושתן נענה לבקשתו.

בפגישה שהתקיימה הבוקר בלשכת מפקד חיל האוויר הדגיש הרב ראב"ד כי פעל במסירות למען שירות החרדים בצה"ל והביע את התנצלותו על האופן בו התפרסמה עמדתו בימים האחרונים.

לרב ראב"ד, כך נראה, לא הייתה ברירה של ממש, לאור הדברים הקשים שהטיח בו הרב הצבאי הראשי על כך ש"אין לו אמון" בו ולאור ביקורת קשה שנמתחה על מעשיו בקרב הקצונה הבכירה בצה"ל.

אלוף נחושתן העיר לרב ראב"ד על האופן ה"לא מקובל", לדבריו, בו פעל וקיבל את התנצלותו. בנוסף הדגיש את חשיבות שירות החרדים בצה"ל ואת המחויבות להמשך "תהליך מוצלח זה".

אין שינוי בפרויקט שילוב החרדים בצה"ל

גורם צבאי בכיר הדגיש בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי למרות עזיבתו של ראש הפרויקט, אין כל חשש לפרויקט שילוב החרדים בחיל האוויר (שח"ר כחול).

באגף כוח האדם, המופקד על מסלול ה"שח"ר" בצה"ל, הבהירו השבוע כי אין כל כוונה לשנות את ההסדרים הייחודיים שנקבעו לשירות חרדים בצה"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת