תם עידן: אין יותר לוף בצה"ל

כבר עשרות שנים שהלוף המיתולוגי הוא המאכל המזוהה ביותר עם לוחמי צה"ל. כעת, שנה לאחרי שהכריזו בצבא כי הוא יוצא ומוחלף בקציצות וגולש - מאגרי הלוף בבסיסים נגמרו. ראש ענף מזון בצה"ל: "החיילים לא אהבו אותו, לא קיבלנו תלונות על היעדרותו". החיילים מאוכזבים: "הוא יהיה חסר, זה עצוב"

החיילים מאוכזבים: "הלוף יחסר לנו" (חדשות 2)

עידן הלוף הסתיים: לפני יותר משנה הכריזו בכירי הצבא על החלפתו של הלוף המיתולוגי בקציצות בקר שיגיעו בשקיות מתחממות, אולם עם זאת, מלאי רב של פחיות לוף נותר בצבא במחסנים ובבסיסי ההדרכה של צה"ל - עד הימים האחרונים. המלאי האחרון של פחיות הלוף נגמר לחלוטין והוא לא יינתן יותר לחיילים בסדיר ובמילואים.

בכירים בצה"ל הסבירו את ההחלטה בכך שמבדיקות שנעשו החיילים לא הביעו את שביעות רצונם מהלוף שהפך לסמל של ממש בצבא. "הלוף עכשיו נגמר, וכעת יש במנות הקרב טונות", אמרה בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט ראש ענף מזון בצה"ל, סגן-אלוף סנדרה משה. "כעת יש שלושה מוצרים שאנו בוחנים שיחליפו אותו - קציצות ברוטב עגבניות, שווארמה וגולש וטרם החלטנו סופית".

ראש ענף מזון ציינה כי ההחלטה להוציא את הלוף התקבלה בעקבות סקרים שביצעו בצבא בקרב הלוחמים. "החיילים לא אהבו בכלל את הלוף, הם מעדיפים מאכלים אחרים", אמרה והוסיפה כי היא לא קיבלה תלונות בעקבות היעדרותו של הלוף ממנות הקרב. יתרה מזאת, המפעלים שייצרו את הלוף הפסיקו את הייצור לחלוטין, ולכן גם מחוץ לצבא לא ניתן יהיה להשיגו.

"הייתי נוהג לטגן אותו ולאכול ישר מהאש"

הלוף הפך להיות מזון המלחמות, וחיילים רבים נהגו לטגן ולבשל אותו בצורות שונות. "אני הייתי נוהג לטגן אותו ולאכול אותו ישר מהאש", שיחזר בנוסטלגיה קצין מילואים בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "זה עצוב מאוד שהוא נגמר לגמרי אבל הוא לא היה באמת טעים כל כך".

"זה ממש חבל, אף פעם לא יהיה משהו כמו הלוף - אין מזון אחר שהיה מזוהה כל כך עם צה"ל", סיפר חייל בחטיבת חי"ר. עם זאת, הודה הלוחם לסיכום: "אין באמת משהו בריא ומשביע בלוף".

הצטרפו ל-200 אלף החברים של דף חדשות 2 בפייסבוק