חיילים? לא תיסעו ביום א' ברכבת

אחרי שנים בהם נדחסו חיילים רבים ברכבת בימי ראשון בבוקר מבלי לשבת, הגיעו צה"ל ורכבת ישראל להסכם במסגרתו יוקצו מאות אוטובוסים לחיילים בימי ראשון בבוקר. המשמעות? אין יותר נסיעה לחיילים ברכבת בימי א' בבוקר. החיילים מרוצים: "אולי נצליח להגיע לבסיס בזמן"

"אולי אגיע לבסיס בזמן" (שי פוקס)

"יום ראשון בבוקר" הפך כבר מזמן לסיוט של הנוסעים ברכבת, שיודעים שיחד איתם גם אלפי חיילים נוסעים מהבית לבסיס ותופסים מקומות רבים בקרונות. בשל העומס הרב, רבים מהחיילים הצליחו לעיתים להגיע לבסיס רק בשעות הערב המאוחרות. כתוצאה ממצב זה, החליטו בצה"ל וברכבת ישראל לבצע מהלך שינסה להביא את החיילים לבסיסים בשעות מוקדמות יותר.

במסגרת המהלך יופעל מערך היסעים ייחודי עבור החיילים, בימי ראשון בשעות הבוקר, כתחליף לשירותי הרכבות. המערך יחל לפעול החל מיום ראשון, 22 בינואר. חיילים בשירות סדיר שירצו בכל מקרה להיעזר בשירותי הרכבת ביום ראשון בבוקר, ייאלצו לשלם עבור התענוג. הסידור החדש, נדגיש, לא תקף לחיילי מילואים.

"המהלך יוצא לפועל לנוכח הצפיפות בקרונות רכבת ישראל בפתח השבוע, ובעקבות ביקושי השיא החריגים לנסיעות ברכבת", סיפר ראש מטה אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה, תא"ל עופר וולף. "מטרת המהלך הינה לשפר את המענה למשרתי צה"ל בהגעה מבתיהם לבסיסים, ולאפשר להם נסיעה נוחה, תוך הבטחת מקום ישיבה".

האוטובוסים יפעלו בימי ראשון בין השעות 06:00-09:00 ולחיילים לא יתאפשר להשתמש ברכבת בקווים הצפוניים, אלא רק באוטובוסים שיופעלו במסגרתו. ברכבת ישראל הסבירו כי האוטובוסים יגיעו לבסיסים השונים בדרום וכן במהלך הנסיעה תינתן לחיילים ארוחה קלה.

•חיילים שיבקשו לנסוע באוטובוסים החדשים יוכלו לעלות עליהם בכל תחנות הצפון ועד תחנת "השלום" בתל אביב (כולל). החל מתחנת "השלום", לא ניתן יהיה לעלות עליהם.
•חיילים שיבקשו לנסוע ברכבת דרומה יוכלו לעשות זאת מתחנת ת"א ההגנה ללא תשלום.
•חיילים שיבקשו להמשיך ולנסוע לתחנות הצפון מתחנות הדרום יוכלו להמשיך כרגיל וללא תשלום.

"אולי אצליח להגיע בזמן לבסיס"

"אני מקווה שזה יעזור באמת יפתור את העומס בבוקר, כי אנחנו עומדים כל הנסיעה כי אין מקום, יש חיילים שמגיעים מהצפון ואמורים להגיע לבסיסים בדרום והם עומדים במשך שעות", סיפרה בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט חיילת המשרתת בבסיס הקריה. "עכשיו לפחות אנחנו לא נצטרך לעמוד ונוכל לשבת, אולי גם לא אצטרך לנמק למפקדים שלי את האיחור ואצליח להגיע בזמן לבסיס".

המערך יכלול כ-300 אוטובוסים בקווים ישירים ובקווים מאספים, אשר יופעלו על ידי רכבת ישראל, ועתידים לנסוע דרך כביש 6 ומנהרות הכרמל, על מנת לאפשר את קיצור משך הנסיעה. חיילים שיבקשו לנסוע ברכבת אחרי השעה 09:00 יקבלו הנחה של 34% ממחיר הכרטיס.  

רכבת ישראל תגדיל את כמות הסדרנים בתחנות, וצה"ל יסייע בהצבת חוליות סיוע ופיקוח לצורך הסברה והכוונת המשרתים לתחנות ההסעה הסמוכות לתחנות הרכבת. השבוע יחולקו למשרתים בצה"ל מידעונים בתחנות הרכבת ובהם פירוט מיקומי התחנות, דרכי ההסעה האלטרנטיביות, ולוחות הזמנים של האוטובוסים החלופיים ובצה"ל מקווים שפתרון זה יחסוך את האיחורים ויביא את החיילים לבסיס בזמן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת