החייל שסיכל פיגוע במחסום סאלם: "אני באופוריה"

הבוקר סיכלו לוחמי גדוד "תעוז" של המשטרה הצבאית בשיתוף מג"ב פיגוע גדול בשטח ישראל. אך מי שזיהה כי המחבלים התנהגו באופן מחשיד היה המאבחן הביטחוני רב"ט דניאל קרובשקו. "זה היה מאוד חריג, ראיתי אותם ואז נפל האסימון", אמר בריאיון מיוחד עם חדשות 2 באינטרנט. אמו אגב - טרם התבשרה על פעילותו: "לא הספקתי"

מי שזיהה וחשש כי התנהגותם של המחבלים שנשאו מטעני צינור במחסום סאלם הבוקר נראית חשודה הוא רב"ט דניאל קרובשקו בן ה-19 מקריית מוצקין, לוחם המשטרה הצבאית שמשרת בגדוד המעברים "תעוז" של צה"ל.

שעות ספורות אחרי האירוע, הוא מתאר בריאיון מיוחד עם חדשות 2 באינטרנט את ההרגשה המיוחדת אותה חווה בעת האירוע. "הגיעו ארבעה פלסטינים והם נראו לי חשודים, הכנסתי אותם לבידוק ואמרתי להם להוציא את חפציהם מהכיסים", שיחזר קרובשקו. "היה לו מטען בכיס עם תמונה של מחבל על ואז נפל לי האסימון, אחד מהם היה גם עם תיק, ישר הכנסתי את שלושת האחרים לחדר, נעלתי אותם בפנים והם הוציאו את כל המטענים והאקדח".

החייל, שהפך לגיבור של ממש בצה"ל, מסביר כי אי אפשר היה לדעת מה הם היו עושים אך העלה את החשש שהם התכוונו להתפוצץ בבית המשפט הצבאי שנמצא סמוך למחסום. "אני מרגיש באופוריה, לא חווים את זה כל יום, אני רואה עכשיו את התוצאה מהעבודה הקשה", הוסיף. "אני לא יודע איך בדיוק זיהיתי אותם אבל הרגשתי את זה באינסטינקטים שלי".

דניאל הודה כי אמו טרם התבשרה על מה שעשה הבוקר. "לא הספקתי לדבר איתה עדיין, אבל כולם גאים בי על מה שעשיתי, זה פעם ראשונה שאני תופס מישהו עם מטען", סיכם דניאל. באמצעות נחישותו של דניאל, סוכל פיגוע גדול בשטח ישראל. "ל-12 מטענים שנכנסים לשטח ישראל ישנם ללא ספק משמעויות רבות", אמר גורם צבאי בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט זמן קצר לאחר האירוע.

12 מטעני צינור בגדלים שונים נחשפו בכליהם

במהלך בידוק ביטחוני מהיר שנערך לשלושה חשודים כבני 18 שהגיעו למעבר סאלם סמוך לג'נין, התגלו 12 מטעני צינור בגדלים שונים, אקדח מאולתר, סכין קומנדו באורך 20 סנטימטר ותחמושת. בתוך המעיל של אחד מהם היו ציונורות ודניאל הזעיק במהירות ובקור רוח חבלנים שהגיעו למקום ופוצצו את המטען.

רק לאחרונה, הוכרו חיילי גדוד המעברים כלוחמים לכל דבר וזכו לקבל תעודות לוחם. בדיון שנערך בנושא, אותו הובילה ראש אכ"א, אלוף אורנה ברביבאי, הוחלט כי התנאים לקבלת תעודת לוחם בקרב חיילי המעברים יהיו מעבר לטירונות ברמת רובאי 03 וכן ותק שירות מינימלי של 20 חודשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת