סוכל פיגוע: פלסטינים נלכדו עם 12 מטעני חבלה

12 מטענים, סכין קומנדו, אקדח מאולתר ותחמושת - זה המטען שניסו 4 פלסטינים להעביר במעבר סאלם סמוך לג'נין. החשודים נעצרו על ידי שוטרי צה"ל ולוחמי מג"ב והועברו לחקירת השב"כ. המטענים הושמדו בצורה מבוקרת

המטענים פוצצו בצורה מבוקרת. צילום ארכיון (רויטרס)

לוחמים מגדוד "תעוז" של המשטרה הצבאית סיכלו היום פיגוע לאחר שתפסו ארבעה צעירים פלסטינים במעבר גבול סמוך לג'נין, כשברשותם אמצעי לחימה רבים. 

החשודים, צעירים בני 18, הגיעו למעבר סאלם סמוך לג'נין ועוררו את חשדם של השוטרים הצבאיים ולוחמי משמר הגבול שנכחו במקום משום ש"נראו לחוצים". במהלך בידוק ביטחוני מהיר שנערך להם התגלו על גופם 12 מטעני צינור בגדלים שונים, אקדח מאולתר, סכין קומנדו באורך 20 סנטימטר ותחמושת.

כוחות הביטחון עצרו את ארבעת החשודים והעבירו אותם לחקירה בשב"כ. המטענים שהתגלו הושמדו במקום. עדיין לא ברור באיזה אופן תכננו החשודים לעשות שימוש עם הנשק, ולמי תכננו להעבירו.

מפקד משמר הגבול ניצב יורם הלוי שיבח את הלוחמים על פעילות המקצועית והערנות שהפגינו. גורם צבאי מסר לחדשות 2 באינטרנט כי "ל-12 מטענים שנכנסים לשטח ישראל ישנם ללא ספק משמעויות רבות". 

"מדי פעם הם מנסים להערים עלינו"

מפקד גדוד "תעוז" סא"ל ארז רבן, סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי מאבחן ביטחוני שהיה במחסום "זיהה פלסטיני שנכנס לתוך מבנה הבידוק בצורה מחשידה, כאשר בתוך המעיל שלו היו צינורות. הוא ביצע את נוהל הבידוק המלא והורה לו לפשוט את המעיל, אז זיהה על גופו שלושה מטעני צינור ומטענים נוספים בתוך התיק שנשא. בקור רוח הזעיק המאבחן חבלנים שהגיעו, ופוצצו את המטען".

"מדי פעם הם מנסים להערים עלינו", טען סא"ל רבן. "אם המאבחן הביטחוני לא היה חד וערני, אז התיק והמטענים היו נכנסים לשטחנו. בשנת 2011 הצלחנו לבצע כ-10,000 תפיסות במעברים, והיתה מגמה דומה גם בשנה שלפני", הוסיף.

לפני שבוע: עוזי התגלה במקרר

במבצע של כוחות צנחנים בגזרת החטיבה המרחבית שומרון, נתפסו בשבוע שעבר בתחומי כפר סאלם כלי נשק קרים, קליעים, וכן רובה מסוג "עוזי", רובה M-16 ואקדח מאולתר.

גורם צבאי הסביר לחדשות 2 באינטרנט כי אגירת הנשק יועדה לפעילות חבלנית-פלילית בגזרת החטיבה המרחבית. במבצע השתתפו חיילי גדוד 202 של חטיבת הצנחנים, יחידת "עוקץ" ויהל"ם, בשיתוף עם השב"כ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק