ביטול הגדנ"ע: תלמידים הפגינו מול בית הרמטכ"ל

יממה לאחר שנחשף בחדשות 2 באינטרנט כי צה"ל החליט להפסיק לקיים את אימוני הגדנ"ע בשל אילוצי תקציב, התקבצו עשרות תלמידים מבתי ספר שהיו אמורים לצאת לפעילות, מול ביתו של הרמטכ"ל גנץ. "בני בני ילד רע, למה אין לנו גדנ"ע", שרו לעבר ביתו. דובר צה"ל: קיצוץ בתקציב עלול להוביל גם להפסקת אימוני יחידות לוחמות

הגדנ"ע בוטל? תלמידים יצאו להפגין. ארכיון (חדשות 2)

בסוף השבוע נחשף כאן בחדשות 2 באינטרנט כי צה"ל החליט לבטל את אימוני הגדנ"ע זאת בשל אילוצי תקציב. אתמול הפגינו של עשרות בני נוער מרמלה, לוד וגדרות מול ביתו של הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ במחאה על ביטול הגדנ"ע אליה היו אמורים לצאת מחר. התלמידים שרו לעבר ביתו: "בני בני ילד רע - למה אין לנו גדנ"ע".

דובר צה"ל, תא"ל יואב (פולי) מרדכי, היה בהפגנה. "אין לי אלא להבין את כאבם על כך שלא יחוו את החוויה המיוחדת של הגדנ"ע אך לצערי זהו הקיצוץ הכואב הראשון ולא האחרון שנאלץ לקיים", אמר תא"ל מרדכי. "במציאות הקיימת אנו בוחרים בין גדנ"ע לביטחון, אימונים ומילואים - נקווה שצלצולי ההתראה יעוררו את המחליטים".

במערכת חדשות 2 באינטרנט התקבלו עשרות פניות מתלמידים בסוף השבוע שקיבלו הודעה על ביטול פעילות הגדנ"ע אליה היו אמורים לצאת. תלמיד כיתה י"א מבית ספר "עתיד" בלוד סיפר לנו אתמול: "היינו אמורים לצאת לגדנ"ע ביום ראשון. הודיעו לנו רק לפני כמה שעות שהחליטו פתאום לבטל".

התלמיד הוסיף כי 180 תלמידים מבית ספרו היו אמורים לצאת לגדנ"ע, אך קיבלו אתמול הודעה במייל מהמורות כי הפעילות מבוטלת. "כולם מאוד רצו לצאת, זה מאוד מאכזב, הפייסבוק כולו מוצף בהודעות של תלמידים מאוכזבים", הוא טוען.

מדובר צה"ל נמסר כי "לנוכח העובדה שתקציב הביטחון לשנת 2012 עדיין לא אושר וכי משרד האוצר פועל לקצצו למרות התגברות האיומים בחזיתות השונות, הוחלט בצה"ל להפסיק בשלב זה את אימוני הגדנ"ע למרות החשיבות הרבה של אימונים אלו".

עוד נמסר כי "לצערנו הקיצוץ בתקציב עלול להוביל גם להפסקת אימוני היחידות הלוחמות בסדיר ובמילואים, ולמשמעויות נוספות. אין ספק כי הקיצוץ אותו דורש משרד האוצר משמעותו פגיעה בביטחון אזרחי ישראל ולא פגיעה בתקציב".

פרסום ראשון: צה"ל הקפיא לחלוטין את אימוני הגדנ"ע

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת