הנייה: "מצרים לא תעניק לישראל גיבוי למבצע נוסף בעזה"

בריאיון שהעניק היום ראש ממשלת חמאס ברצועה לעיתון הבריטי "אינדיפנדנט", טען הנייה כי השינויים שהביאה עמה המהפכה במצרים צפויים להביא להשפעה ניכרת על ישראל ועל מצבה. "'האחים המוסלמים' הם כעת חלק מממשלת מצרים. הם לא יאפשרו את זה ולא ייתנו גושפנקא להמשך המצור", אמר הנייה

איסמעיל הנייה. ארכיון (חדשות 2)

ראש ממשלת חמאס ברצועה, איסמעיל הנייה, אומר היום כי למרות איתותי ההרגעה מקהיר לעבר ירושלים באשר לעתיד הסכם השלום - מצרים לא תעניק עוד גיבוי לישראל, דוגמת זה שזכתה לו במבצע "עופרת יצוקה", בעימות הצבאי הבא שיוביל צה"ל נגד חמאס בעזה.

בריאיון ל"אינדפנדנט" הבריטי אמר הנייה כי "ישראל חווה כעת את ההתמודדות הביטחונית הקשה ביותר מול הנעשה ברצועה", והגדיר את מדיניות הסגר של ירושלים כ"פשע הנתעב ביותר בהיסטוריה". ראש ממשלת חמאס אמר כי מטרת ארגונו היא "להביא לכך שיינהגו באנשי עזה בכבוד הראוי שלהם ולכך שהם יוכלו לנהל חיים נורמליים, כמו בכל מקום אחר בעולם".

על השינויים שיולידו התמורות הפוליטיות במצרים וישפיעו על מצבה של ישראל הזהיר הנייה: "קהיר לא תעניק עוד גיבוי למלחמה נוספת שלהם. 'האחים המוסלמים' הם כעת חלק מממשלת מצרים. הם לא יאפשרו את זה ולא ייתנו גושפנקא להמשך המצור".

דבריו של הנייה באים שעות אחרי התבטאות שהשמיע בכיר מפלגת "הצדק והחירות", הזרוע הפוליטית של "האחים המוסלמים" במצרים, שבה הכחיש את הדיווחים על כך שארגונו התחייב בפני ארצות הברית להמשיך ולכבד את הסכם השלום עם ישראל.

האיש, עסאם אל-אוריאן, אמר לעיתון הערבי "אל-חיאת": "מפלגת 'הצדק והחירות' לא הציגה שום ערובות לאף אחד, משום שאין זה ראוי עדיין שתדבר בשם העם המצרי. הניצחון בבחירות לפרלמנט - אין משמעו הבטחה או התחייבות, משום שלממשלה המצרית יש מוסדות שונים המחליטים על הנושאים שעל סדר היום".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת