30 חודשי מאסר לאזרח האוסטרלי שריגל לטובת חמאס

בית המשפט המחוזי בפתח תקווה גזר 30 חודשי מאסר על פעיל חמאס ממוצא סעודי, שנעצר ע"י המשטרה והשב"כ לאחר שנחת בנתב"ג במרס 2011. מתוך האישומים נגדו עלה כי הוא גויס לחמאס ועבר אימוני ירי בסוריה. כמו כן, מפעיליו ביקשו ממנו לסייע באיתור טכנולוגיות ומכשירים, לצרכי איתור והכוונת טילים

איאד רשיד אבו ערג'א, אזרח אוסטרלי ממוצא סעודי, שהורשע בעבירה של "מתן שירות בשביל התאחדות בלתי מותרת" לאחר שעמד בקשר עם ארגון חמאס בשטחי ישראל, נידון ל-30 חודשי מאסר בכלא הישראלי - במסגרת הסדר טיעון. מעצרו של אבו ערג'א נחשף לראשונה בחדשות 2.

אבו ערג'א נעצר בחודש מרס 2011 על ידי חוקרי היחידה המרכזית של משטרת מחוז מרכז והשב"כ, לאחר שנחת בנמל התעופה בן גוריון. בכתב האישום שהוגש נגדו לבית המשפט המחוזי בפתח תקווה, פורט כיצד הוא גויס לחמאס, נפגש עם מפעיליו בסוריה ואף עבר שם אימוני ירי.

מחקירת הפרשה מתברר בנוסף כי ערג'א הוא איש מחשבים ומפעיליו ביקשו ממנו לסייע באיתור טכנולוגיות ומכשירים שונים, לצרכי הצפנה, צילום, לאיתור והכוונת טילים.

מטרת הנסיעה שלו לישראל הייתה בעיקר כדי לבחון עד קל יהיה לו להיכנס ולצאת מהארץ. בנוסף פורט כי הוא התבקש ליצור קשר עסקי-מסחרי עם חברות מקומיות, לצלם אותן ואף להביא מפות עם דרכי הגישה אליהן.

ניסיונות בלתי פוסקים של חמאס לגייס סוכנים

בימ"ר מחוז מרכז ובשב"כ הדגישו כי זו דוגמה נוספת לניסיונות הבלתי פוסקים של חמאס וארגוני הטרור לגייס סוכנים שיש להם אפשרות להיכנס לישראל וליצור כאן קשרים מסוגים שונים.

בגזר הדין כתבה השופטת כי "הנאשם פעל במשך מספר שנים במתן שירותים לארגון החמאס. אפילו אם מדובר בידיעות ושירותים שניתנו טיפין טיפין, פרק הזמן הממושך עומד לחובתו של הנאשם. חומרת העבירות הביטחוניות רבה וקיימת חשיבות לגורם ההרתעה אף שלא הושגו מרביתן של המשימות המבוקשות. עוד לחומרה, הנאשם לא חדל מפעילותו .פעילותו הופסקה עם מעצרו".

בתחילת, טען אבו ערג'א כי הוא חף מפשע, אך בהסדר טיעון שנחתם בינו לבין התביעה, הוא הודה במיוחס לו תמורת קיצור עונש המאסר שיוטל עליו.

הצטרפו ל-200 אלף החברים של דף חדשות 2 בפייסבוק