בצה"ל מבהירים: "אין חשש לפרויקט שילוב החרדים בצבא"

גורמים בכירים בצה"ל מדגישים היום כי אין כל חשש להמשך תכניות שילוב החרדים בצבא, זאת למרות הדחתו של רב חיל האוויר סא"ל משה ראב"ד. מפקד חיל האוויר אלוף עידו נחושתן צפוי להחליט בקרוב האם לפטר את ראב"ד מתפקידו. בשנים האחרונות התגייסו כ-600 חרדים לחיל

עשרה קצינים חרדים בחיל האוויר (חיל האוויר)

אתמול המליץ הרב הצבאי הראשי, תת-אלוף רפי פרץ, להדיח מתפקידו את רב חיל האוויר סגן-אלוף משה ראב"ד, זאת עקב הודעתו על הפסקת פעילותו במנהלת שילוב החרדים. גורמים בצה"ל מבהירים היום כי אין כל סכנה לפרויקטים וכי גיוס החרדים - נמשך כרגיל.

"החלטת הרב שלא להמשיך בתפקידו בשילוב החרדים, לא אומרת שהפרויקטים נפסקים - הפרויקטים לשילוב חרדים בצבא פורחים כשחרדים מתגייסים לחיל האוויר, חיל הים, אגף המודיעין ולאגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה", הדגישו הגורמים.

בינתיים, מפקד חיל האוויר אלוף עידו נחושתן צפוי להכריע בעניין המשך שירות תפקידו של סא"ל הרב ראב"ד בצה"ל. פרויקט שילוב החרדים בחיל האוויר, המכונה "שח"ר כחול", עליו אמון ראב"ד, החל כבר בשנת 2007, ומאז השתלבו כבר 600 בני המגזר ב-20 תפקידים שונים בחיל, במיוחד במערך הטכני.

מעל ל-90% מהמשתתפים בפרויקט הצליחו להשתלב בשוק העבודה החופשי לאחר שחרורם מצה"ל ובחיל יש כבר עשרה קצינים וחמישים אנשי קבע בוגרי הפרויקט, שמוגדר כהצלחה גדולה. גורמים בחיל האוויר מבטיחים כי הפרויקט ימשיך לגדול עם השנים.

הצטרפו ל-200 אלף החברים של דף חדשות 2 בפייסבוק