צווי הרחקה לחשודי "תג מחיר" מיהודה ושומרון

המשטרה והשב"כ מעלים מדרגה במאבק בפעילות הימין הקיצוני: צווי הרחקה מנהליים משטחי יו"ש נמסרו ל-12 מתנחלים, בהם קטין אחד, מהיישובים יצהר, חוות גלעד, אלון מורה, רמת מגרון ומעוז אסתר. צה"ל: בין המורחקים גם חשודים בפריצה לחטמ"ר אפרים ופעילים שהיוו "סיכון ממשי לחיי אדם". ח"כ בן ארי: "ניסיון סתימת פיות"

עליית מדרגה בפעילות נגד קיצוניים מהימין בשטחים: 12 צווים מנהליים נמסרו במהלך שעות הלילה לתושבי התנחלויות שונות ביהודה ושומרון, שחשודים בפעילות "תג מחיר", ובהם קטין אחד.

הצווים, שנחתמו על ידי אלוף פיקוד מרכז אבי מזרחי, נמסרו בין היתר גם לשני חשודים בפריצה לחטמ"ר אפרים, ומורים על הרחקה לתקופה של שלושה עד תשעה חודשים. חלוקת הצווים נעשתה ביישובים יצהר, חוות גלעד, אלון מורה, רמת מגרון ומעוז אסתר, ועברה בשקט יחסי. החשודים, שזהותם עדיין אינה ידועה, התבקשו לעזוב את בתיהם במהלך היום.

הצווים הוצאו על פי בקשת השב"כ, על בסיס מידע מודיעיני שקושר את המורחקים לפעולות "תג מחיר" או פעולות אלימות נגד פלסטינים בשבועות האחרונים.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "הצווים הוצאו על רקע מידע רב שהצטבר בתקופה האחרונה בשירות הביטחון הכללי, לפיו קבוצת הפעילים הקיצוניים מעורבת בהובלה, הכוונה וביצוע של פעילות אלימה וחשאית נרחבת כנגד התושבים הפלסטיניים ביהודה ושומרון וכוחות הביטחון, תוך סיכון ממשי לחיי אדם ופגיעה בסדר הציבורי ובביטחון האזור".

בצה"ל הדגישו כי "הוצאת הצווים נובעת מצורך ביטחוני מובהק ולאחר שנבחנו כל החלופות, שמטרתה לנטרל מבעוד מועד את האיום לביטחון האזור מצד הפעילים".

תגובות בימין: "ניסיון לסתימת פיות"

גורמים בעמותת חננו, שמעניקה ייצוג משטי לפעילי הימין, גינו בחריפות את הרחקת הפעילים ואמרו בתגובה כי "הגענו לשיא חדש בשפל של זכויות האדם ביהודה ושומרון. אם יש חומר נגד הצעירים ראוי שהיו מוגשים כתבי אישום ולא נוקטים בצעדים ללא משפט בלי הוכחות וראיות. הוצאת הצווים היא צעד הראוי למדינות טוטליטאריות שבהן משטר צבאי".

ח"כ מיכאל בן ארי מהאיחוד הלאומי אמר בתגובה כי ממשלת נתניהו פוגעת יותר מכל הממשלות האחרות בזכויות המתיישבים ביהודה ושומרון. "הגליה והרחקה כלפי אנשים היא לא דמוקרטיה אלא ניסיון סתימת פיות", דברי בן ארי.

הצטרפו ל-200 אלף החברים של דף חדשות 2 בפייסבוק