המיונים לקורס טיס עוברים שינוי

אם אתם נוהגים לשחק בסימולציות של מטוסי קרב במחשב ובפלייסטיישן - ייתכן שהסיכויים שלכם להתקבל לקורס הטיס של חיל האוויר משתפרים. אנשי החיל החליטו לשנות את שלבי המיון ולהוסיף שלב מוקדם של סימולטור טיסה למתמיינים לפני הגיבוש. האם תצליחו לעבור אותו ותגיעו לשמיים?

הדרך לשמיים עוברת בסימולטור (רויטרס)

תפקיד הטייס בצה"ל הוא אחד התפקידים הנחשבים והנחשקים ביותר בצבא. המועמדים לקורס היוקרתי עוברים מיונים קשים ומפרכים - אולם אלה הולכים להשתנות בקרוב.

בכירי חיל האוויר החליטו שהמועמדים לקורס צריכים להתנסות בעולם הטיסה הווירטואלי כחלק מתנאי קבלתם. אם בעבר זומנו המתמודדים בשלבים המתקדמים ביותר לסימולטור שהיווה חלק מציון המעבר שלהם, כעת יגיעו המתמודדים כבר בשלב הראשוני לפני הגיבוש למתקן החדשני שמדמה משימות טיסה מורכבות.

בכך יוכלו אנשי המיון לשפר את יכולת הניבוי של המיון ולהביא לבית הספר לטיסה את המועמדים הטובים ביותר, שכן נמצא שיש קשר בין הביצועים בסימולטור להצלחה בקורס הטיס. בנוסף, החל משנת 2013 מתוכננת יחידת המיון של חיל האוויר המכונה ירפ"א לעבור מבסיסה בתל השומר ושמה המוכר ישתנה.

אז אם אתם חובבים גדולים של משחקי טיסה ומרבים לשחק בפלייסטיישן בסימולטורים ממוחשבים של טיסה - מאוד יכול להיות שסיכויכם ישתפרו.

הצטרפו ל-200 אלף החברים של דף חדשות 2 בפייסבוק