השב"כ יגן על הבנקים וחברות הסלולר מפני מתקפות סייבר

הרשות הלאומית לאבטחה תוסיף לרשימת הגופים עליהם היא מגינה מפני מתקפות סייבר את הבנקים וחברות הסלולר, כך מפרסם אתר "ישראל דיפנס". כיום, מגנה על 27 מערכות אסטרטגיות בישראל, ביניהן חברת החשמל ומקורות. אמש פרסמו האקרים סעודים פרטי כרטיסי אשראי של 400 אלף ישראלים

יגנו על הבנקים וחברות הסלולר. אילוסטרציה (רויטרס)

אחרי שאמש טענו האקרים סעודים כי השיגו פרטים אישיים ומספרי כרטיסי אשראי של כ-400 אלף ישראל, היום מתפרסם באתר "ישראל דיפנס" כי הרשות הלאומית לאבטחה (רא"ם) הכניסה לרשימת הגופים עליה היא מגנה מפני מתקפות סייבר גם את הבנקים וחברות הסלולר.

רא"ם היא יחידה השייכת לאגף האבטחה של השב"כ. היחידה התחילה כיחידת משנה קטנה שהייתה אחראית בעבר על אבטחת מידע מסווג. כיום מטפלת היחידה ב-27 גופים הנחשבים כ"תשתית לאומית קריטית" כגון חברת החשמל ו"מקורות". היחידה פועלת במקביל ליחידות הסייבר במוסד ובצה"ל.

גורם בכיר במערכת הביטחון אמר ל"ישראל דיפנס" כי הכוונה להכליל את הבנקים וחברות הסלולר "נובעת מההבנה שמבחינת האויב מדובר ביעד מועדף. לבנקים ולחברות הסלולר יש מודעות גבוהה ממילא להגנה על מערכות המידע שלהן, אבל הם יהיו חייבים לעמוד בתקן הלאומי, כדי להקטין את הסיכון שתהיה בהן פרצה מסוכנת", דברי הבכיר.

ההאקרים כתבו: "זו מתנה לעולם לשנה החדשה"

אמש נפרץ אתר הספורט ONE, כאשר הושתל בו קובץ בעזרתו ניתן היה לגלות לכאורה את פרטיהם של עשרות אלפי ישראלים. מי ששתלו את הקובץ היו האקרים סעודים, שאף הבטיחו לפרוץ לאתרים ישראלים נוספים ולשתול שם את קובץ הנתונים.

בקובץ, שחולק למספר תתי-קבצים, הופיעו פרטי כרטיסי האשראי המלאים (סיסמה, חשבון בנק אליו משויך הכרטיס, ספרות האבטחה ותוקפו) של למעלה מ-400 אלף ישראלים, כולל מספרי תעודות הזהות שלהם, כתובתם המלאה, שמם, ומספר הטלפון הנייד שלהם, אולם על פי ההערכה נתונים רבים חזרו על עצמם. בנוסף פרסמו ההאקרים את פרטיהם של למעלה מ-22,000 אנשי עסקים ישראלים.

בהודעת הפריצה לאתר כתבו הסעודים: "אנו קבוצת ההאקרים הגדולה בסעודיה, החלטנו לפרסם את החלק הראשון של פרצת האבטחה ואת המידע שאספנו על ישראל. פרצנו לשרתי אינטרנט רבים בישראל והוצאנו מידע רב אודותיהם. זוהי מתנתנו לעולם לקראת השנה החדשה", לשון ההודעה.

חלק מפרטי האשראי שנחשפו מופיעים לצד שמות של כוכבי כדורגל בעבר והווה. רוב פרטי האשראי שייכים לחברות האשראי מאסטר קארד, ויזה ואמריקן אקספרס.

פריצת כרטיסי האשראי - סיקור מיוחד:

האם כרטיסי האשראי שלכם נחשפו?

מנכ"ל כאל: "אין חשש לנזק כספי"

נפרצו חשבונות של מאות אלפי ישראלים

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק