הרמטכ"ל קבע: חיילות ימשיכו לשיר באירועים רשמיים

ועדה בנושא שירת נשים בצה"ל בראשות אלוף אורנה ברביבאי הגישה את המלצותיה לפורום המטה הכללי. בעקבות ההמלצות, החליט הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ כי חיילות ימשיכו לשיר באירועים רשמיים, אך באירועי הווי יוכלו מפקדים לפטור חיילים מהשתתפות באירוע בו שרות נשים. "עקרונות השיוויון גוברים על כל זרם", הדגיש גנץ

הרמטכ"ל קבע: חיילות ימשיכו לשיר (חדשות 2)

בתום דיונים שהתקיימו בפורום מטכ"ל, קבע הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ כי חיילות ימשיכו לשיר בכל אירועי צה"ל: ממלכתיים, טקסי התייחדות חטיבתיים, טקסים במעמד משפחות שכולות, טקסי יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, טקסי יום הזיכרון לשואה ולגבורה, טקסי יום הזיכרון לרצח רבין ז"ל, טקסי מצטיינים וכן טקסי סיום הכשרות - באלה ישתתפו כלל החיילים וזאת ללא מקום לשיקול דעתם של מפקדיהם.

עם זאת, קיבל הרמטכ"ל את המלצת הוועדה בראשותה של ראש אכ"א אלוף אורנה ברביבאי, כאשר מעתה באירועי הווי ונופש המשלבים שירת נשים, יוכלו המפקדים לאשר חיילים להיעדר. "אין איסור על שירת נשים בצה"ל, וראוי שמורשת צה"ל גם בתחום של תרבות הזמר הישראלי תימשך", אמר גנץ.

הרמטכ"ל הדגיש כי "על צה"ל להיות צבא בעל ייעוד, ייחוד ואיחוד. ייעוד למול משימותינו הביטחוניות, ייחוד למול ערכינו ומחויבותנו הלאומית - חברתית ואיחוד למול תפקידנו ככור היתוך של החברה הישראלית. מעל לכל המחלוקות בחברה נמצאים עקרונות האחדות, הממלכתיות והשוויון, אלה גוברים על כל ההבדלים בין הזרמים השונים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק