הפתעה במקרר בכפר פלסטיני: רובה עוזי

כוח של צנחנים בשיתוף השב"כ ביצע הלילה פשיטה בכפר סאלם בשומרון ואיתר כלי נשק, רובים וקליעים. רובה M-16 הוסלק בחצר, אקדח מאולתר הוחבא בניאגרה ותת מקלע "עוזי" - בתוך המקרר באחד הבתים. "במבצע לא הייתה התנגדות ולא שימוש בכוח", הסביר לחדשות 2 מ"פ בגדוד 202

רובה "עוזי". ארכיון (רויטרס)

במבצע של כוחות צנחנים בגזרת החטיבה המרחבית שומרון, נתפסו בתחומי כפר סאלם כלי נשק קרים, קליעים, וכן רובה מסוג "עוזי", רובה M-16 ואקדח מאולתר. העצורים, בשנות ה-40 לחייהם, נמצאים בחקירת כוחות הביטחון.

גורם צבאי הסביר לחדשות 2 באינטרנט כי אגירת הנשק יועדה לפעילות חבלנית-פלילית בגזרת החטיבה המרחבית. במבצע השתתפו חיילי גדוד 202 של חטיבת הצנחנים, יחידת "עוקץ" ויהל"ם, בשיתוף עם השב"כ.

במהלך הלילה פשטו הכוחות על מספר בתים בכפר וחשפו סליקים להחבאת הנשקים. האקדח, לדוגמה, נמצא בתוך הניאגרה, רובה ה-M-16 נחשף בחצר אחד הבתים והעוזי - במקרר.

"סדר גודל של יותר ממאה לוחמים"

מפקד פלוגה בגדוד 202, סרן אביב סייח, סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי "נתפסו גם מסמכים שונים שקושרים את האנשים לפעילות פח"עית פלילית. אפשר לומר שהפעילות בזמן האחרון היא פחות פח"עית, אך המגמה היא לצבור נשק ובעתיד הרחוק זה עלול לפעול כנגד כוחותינו".

"במבצע לא הייתה התנגדות ולא שימוש בכוח", הדגיש סרן סייח. "הם היו כוח מאוד גדול, גם בשיתוף של עוקץ ויהל"ם, סדר גודל של יותר ממאה לוחמים. מלבד ניסיון להחביא את הנשק, לא הייתה התנגדות אלימה. הפלסטינים אמרו שזה לא שלהם ושהם לא מכירים את הדברים".

בדוח חודשי של השב"כ שפורסם לאחרונה, נרשמה עלייה משמעותית במספר הפיגועים החודש. כמו כן, עלייה חדה נרשמה במספר זריקות בקבוקי התבערה, 48 בקבוקים החודש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק