לראשונה: חומה תוקם בגבול לבנון

חומה בגובה של 5 מטרים ושאורכה קילומטר תוקם בקרוב בגבול ישראל-לבנון, בחלק שמפגיש בין המועצה המקומית הישראלית מטולה לכפר הלבנוני כלא. עיתון "ידיעות אחרונות" מפרסם הבוקר כי בצה"ל חוששים שהחומה תביא להתנגדות בצד הלבנוני, אך מדגישים כי השיקול הביטחוני הוא עליון

גבול לבנון. ארכיון (חדשות 2)

אחרי שנים של הברחות סמים, תקריות ביטחוניות ועימותים עם החקלאים הישראלים, הוחלט בצה"ל להקים חומת הפרדה בין מטולה לכפר הלבנוני כילא. כתבת "ידיעות אחרונות" אושרת נגר לויט מפרסמת הבוקר כי מדובר בחומה הראשונה אי פעם שתיבנה על הגבול בין ישראל ללבנון.

למרות היתרונות הביטחוניים של החומה, בפיקוד הצפון מביעים חשש מהתלקחות. "סביר להניח שיהיו התנגדויות מהצד הלבנוני, אך המציאות מחייבת את בנייתה", אמר גורם בכיר בפיקוד הצפון לעיתון, "החומה הזו תעלה את רמת הביטחון באזור זה ואת תחושת הביטחון של תושבי מטולה".

החומה תתפרש לאורך קילומטר וגובה יהיה כחמישה מטרים. לאורח החומה יותקנו אמצעי התרעה וחישה שונים. עבודות התכנון לקראת סיומן וככל הנראה, תחל בניית החומה כבר בשבועות הקרובים.

מדובר צה"ל נמסר ל"ידיעות אחרונות": "היות והאזור הוא נקודת חיכוך קבועה לאורך הגבול, נעשית עבודה מול יוניפי"ל וצבא לבנון לבחינת אופציות שונות להקטנת החיכוך במקום".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק