תיעוד נדיר: אבו ג'יהאד מתדרך מחבלים להתנקש באריק שרון

לרגל יום השנה להקמת פת"ח, חושף הארגון סרטון נדיר מלפני 26 שנה, בו מתדרך רב המרצחים אבו ג'יהאד עשרות מחבלים לפני יציאה לפיגוע בת"א. בסרטון הנדיר מסביר הארכי-מחבל, שחוסל ע"י סיירת מטכ"ל ב-1988 בתוניס, כיצד על המחבלים לחדור לישראל, להגיע עד למשרד הביטחון ולחסל גם את אריק שרון. כך זה נראה

כך תדרך רב המרצחים את חוליית הטרור בדרך לתל אביב: ארגון פת"ח מציין היום את יום השנה להקמתו. לרגל האירוע הוא חושף סרט שצולם לפני 26 שנה, בו נראה ראש הזרוע הצבאית של אש"ף, ח'ליל אל-ווזיר - מי שכונה "אבו ג'יהאד", כשהוא מתדרך חוליית טרור לצאת לפיגוע במשרד הביטחון בתל אביב.

אבו ג'יהאד נמנה עם מייסדי תנועת הפת"ח, ושימש כסגנו של יאסר ערפאת. הוא עסק במשך שנים בפעילות צבאית נגד ישראל, עד שחוסל על ידי כוחות של סיירת מטכ"ל שעה ששהה בביתו בתוניס בשנת 1988 - כך על פי פרסומים זרים כמובן.

בסרטון שצולם בשנת 1985, ופורסם היום לראשונה, מתועד תדרוך שמעניק אבו ג'יהאד לעשרות פעילי הזרוע הצבאית של אש"ף, ובו הוא מסביר כיצד עליהם להגיע באמצעות סירות לחוף הים בתל אביב, לחדור לשטח ישראל, להגיע למשרד הביטחון ולקחת בני ערובה. ואם זה לא מספיק, מסביר אבו ג'יהאד בסרטון כיצד יש לחסל את אריאל שרון.

הפיגוע שסוכל

"אנחנו נהפוך את אור היום בתל אביב לשחור. נזרע הרס בתל אביב, בעזרת אללה. נגרום לכך שיום שבת יהיה יום שחור בהיסטוריה של תל אביב", אומר אבו ג'יהאד בסרטון. "ביום הזה כל תל אביב תיסגר, יזרמו בה נהרות של דם ויהיו בה הרס וחורבן".

בקטע אחר בסרטון אבו ג'יהאד כיצד יש לפגוע באריאל שרון, ששימש כשר הביטחון במלחמת לבנון הראשונה שפרצה שלוש שנים לפני תיעוד הסרטון. "בעזרת אללה, האל ישלח לשם גם את שרון. אנחנו יודעים איך הוא נראה, יש לו כרס. מי שיכוון טוב יצליח לפגוע בו, תיפול פצצה על ראשו בעזרת אללה", הוא אומר בסרט. "זה יהיה סופו".

ובקטע נוסף, מספר אבו ג'יהאד מה הוא רוצה להשיג באמצעות הפיגוע. "נתקוף את המפקדות בעזרת אללה, אחר כך נסגור את הרחובות - ובאחד מהם נכלא 500 איש בבת אחת".

מדובר באחד מתיעודי הווידאו הנדירים של אבו ג'יהאד, על אחת כמה וכמה סרטון בו הוא נראה מדבר. הפיגוע הזה, שתוכנן על-ידי אבו ג'יהאד, סוכל בסופו של דבר על ידי כוחות חיל הים עם הגעת המחבלים לחוף בספינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק