"החטיפה הבאה תביא למלחמה"

השרים המהווים את פורום השמינייה וראש הממשלה בנימין נתניהו אימצו לאחרונה מדיניות נוקשה כלפי חוטפי חיילים ואזרחים. עיתון "ישראל היום" מצטט הבוקר גורם מדיני בכיר שאמר: "תמה תקופת ההבלגה ואם ייחטף ישראלי, המחיר של הצד החוטף עשוי להיות סיום שלטונו". ההחלטה מתקבלת בסמוך להגשת דוח שמגר

לקראת הגשת דוח שמגר, החליטו שרי השמינייה על מדיניות נוקשה במקרה של חטיפת חייל או אזרח ישראלי בידי גורם עוין. כתב "ישראל היום" שלמה צזנה מפרסם הבוקר כי לאחרונה גיבשה קבוצת השרם הבכירים מדיניות לפיה "האירוע הבא של חטיפת חייל ישראלי יגרור מלחמה".

בשבוע הבא יוגש ככל הנראה דוח שמגר לשר הביטחון אהוד ברק. הדוח יציג מתווה של כללים ברורים להתנהגות במקרה של חטיפה. גורמים בדרג המדיני הבהירו כי הנהלים בדוח יבהירו לאויב כי חטיפה לא תהיה כדאית. "תמה תקופת ההבלגה", אמר גורם מדיני בכיר לעיתון, "המחיר של הצד החוטף עשוי להיות סיום שלטונו".

הגשת דוח שמגר, שנמצא בעבודה כבר ארבע שנים, מגיעה אחרי שחרורו של גלעד שליט בעבור 1,000 מחבלים. הוועדה, בראשות שופט העליון בדימוס מאיר שמגר, התבקשה לנסח את הדוח בעקבות חטיפת שליט וחטיפתם של אהוד גולדווסר ז"ל ואלדד רגב ז"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת