הערכה: השלד שנמצא עם מדים בגולן - חייל סורי

כוחות משטרה וצבא הגיעו לבונקר הסורי בו נמצאו אתמול שרידי השלד במדים צבאיים. גורמי צבא ומשטרה מעריכים כי מדובר בעצמות חייל סורי. הממצאים יועברו למכון לרפואה משפטית שם תיקבע סופית זהות העצמות

זירת מציאת הגולגולת, אתמול (חדשות 2)

כוחות משטרה וצבא הגיעו הבוקר לבונקר הסורי, בו נמצאו אמש שרידי השלד במדים צבאיים.

על פי התרשמותם, הבונקר שמלא בכתובות בערבית ובתחמושת ישנה, היה סגור במשך עשרות שנים ולפיכך הם מעריכים כי מדובר בעצמות חייל סורי.

בהמשך היום יועברו הממצאים מהזירה למכון לרפואה משפטית, שם תיקבע סופית זהות העצמות.

שלד של חייל במדים אותר בשדה מוקשים בצפון

אתמול בשעות הבוקר נמצא שלד של אדם לבוש מדי צבא ונעליים בתוך בונקר בשדה מוקשים, סמוך לקיבוץ שניר שבגליל העליון. לפני הצהריים חקלאי ישראלי סייר עם הצאן שלו באזור, ומצא גולגולת, עצמות אדם ונעליים צבאיות. הוא הזעיק את המשטרה והצבא שהחלו לטפל באירוע.

התקווה הראשונה עם חשיפת השלד הייתה שמדובר בחיילי צה"ל הנעדרים גיא חבר או מג'די חלבי, אלא שלצה"ל אין כל מידע על מקום הימצאם באזור זה, בטרם אבדו עקבותיהם. האפשרות השניה והסבירה יותר כאמור, היא שמדובר בחייל סורי. בשנים האחרונות נמצאו ברמת הגולן מספר פעמים שרידי שלדים וגולגולות של חיילים סורים, אך מעולם הם לא נמצאו במדיהם או בנעליהם הצבאיות.

"מצאתי גולגולת במקום אחד ושלד במקום סמוך", סיפר יוסי גרעיני, החקלאי שמצא את שרידי הגופה. "היו שם נעליים ושרידי מדים אבל אני לא יכול להגיד איזה מדים אלו. מיד דיווחתי למשטרה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת