המשטרה עצרה 6 פעילי ימין קיצוני

שוטרי יס"מ פשטו הלילה על בתים ביצהר, איתמר, ירושלים, חרשה, ובגבעה שמונה-עשרה באזור חברון ועצרו 6 פעילי ימין קיצוני. ה-6, בהם קטין אחד, חשודים במעורבות בהתארגנות שנועדה למנוע את פינוי המאחזים מצפה יצהר ורמת גלעד לפני כשבועיים וחצי, ולבסוף הסתיימה בהתפרעות האלימה בחטמ"ר אפרים

שישה פעילי ימין קיצוני נעצרו לחקירה לפנות בוקר בפשיטה של שוטרי יס"מ ממחוז שי בכמה מוקדים בירושלים ובשטחים.

השישה, בהם קטין אחד, חשודים במעורבות בהתארגנות שנועדה למנוע את פינוי המאחזים מצפה יצהר ורמת גלעד לפני כשבועיים וחצי, ולבסוף הסתיימה בהתפרעות האלימה בחטמ"ר אפרים.

השוטרים פשטו על בתים ביצהר, איתמר, ירושלים, חרשה, ובגבעה שמונה-עשרה באזור חברון. במשטרה מציינים כי ששת החשודים לא השתתפו בפועל בפריצה לבסיס החטיבה, אלא היו מעורבים רק בהתארגנות. הם נחקרים ביחידה המרכזית של משטרת מחוז שי, ומאוחר יותר יוחלט אם יובאו להארכת מעצר.

מקורב של אחד מפעילי הימין שנעצרו הלילה בחשד למעורבות בהתפרעות בחטמ"ר אפרים התייחס למעצר: "מישהו במשטרה נפל על הראש, אין להם קצה של חוט במקרה האירוע בחטיבת אפרים לכן הם מתרחבים למקומות הזויים, בקצב הזה ייערכו מעצרים גם בקרב בנות אולפנה שדיווחו שיש כוחות משטרה בצומת יצהר. המשטרה פשוט פועלת מתוך תסכול וייאוש וזה מביא ללעג כלפי פעולת המשטרה".

עשרות פעילי ימין פרצו לחטמ"ר בנימין

כ-50 פעילי ימין חדרו לפני כשבועיים למפקדת החטיבה המרחבית אפרים בשומרון, הבעירו צמיגים והשחיתו כלי רכב, השליכו בקבוקי צבע ופזרו מסמרים על הכביש. זאת, ככל הנראה מדובר בפעולת הסחה שנועדה למנוע פינוי אפשרי של מאחזים. כוחות צה"ל ומשטרה פינו את הפולשים מהבסיס.

כוחות צה"ל בשיתוף כוחות משטרת ישראל הדפו את הפעילים מן הבסיס. קצינים בכירים בצבא נמנעים מלכנות את הפעולה "תג מחיר" ואומרים כי מדובר ב"טרור יהודי".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה, כי "צה"ל כפוף להוראות ולהנחיות הדרג המדיני, ימשיך לאכוף את החוק במרחב יהודה ושומרון בשיתוף מחוז שומרון ויהודה של משטרת ישראל והמנהל האזרחי, ולא יירתע מכל אלימות שתופנה כלפי חייליו".

עוד נמסר, כי "צה"ל רואה בחומרה רבה מעשים אלו אשר מכוונים כנגדו וכנגד חייליו, ומסיתים אותו מעיסוק במשימתו העיקרית היא הגנה על אזרחי ותושבי המדינה. בצה"ל מצפים שהרבנים וראשי מועצת יש"ע יגנו בכל תוקף את ההתנהגות החמורה הזו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת