אשכנזי: "אסור שלאירן יהיה נשק גרעיני בעת הזאת"

הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי דיבר אתמול באירוע סגור בכנס של בוגרי אוני' הרווארד בהרצליה והתייחס בין היתר לנשק הגרעיני שאירן מנסה לפתח. "אסור שלאירן יהיה נשק גרעיני בעת הזאת", הדגיש אשכנזי שהתייחס גם למו"מ עם הפלסטינים ולמצב בסוריה: נפילתו של אסד עשויה להיות הזדמנות לישראל. את דבריו מפרסם העיתון "מעריב"

הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי (יותם פרום, דוברות הבינתחומי הרצליה)

הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי שובר שתיקה: בנאום שנשא אתמול בכנס של בוגרי אוניברסיטת הרווארד בהרצליה הזהיר אשכנזי: "אסור שלמשטר האירני בעת הזו יהיה נשק גרעיני. הרמטכ"ל לשעבר התייחס גם למצב בסוריה, למו"מ עם הפלסטינים ולשקט המתוח בגבול הצפוני. את דבריו מפרסם הבוקר העיתון "מעריב".

בנאומו באירוע סגור התייחס גבי אשכנזי לגרעין האירני ואמר כי "אפשר לעצור את התהליך באמצעות סנקציות משתקות שיגרמו לפגיעה כלכלית ופוליטית באירן, למשל הגבלות סחר עם הבנק המרכזי האירני. זה יכול להשפיע. יחד עם זאת, עלינו להיות מוכנים לאופציות אחרות ולהשאיר הכל על השולחן".

על המתרחש בסוריה אמר הרמטכ"ל לשעבר כי דינו של הנשיא בשאר אסד נחרץ. לדבריו, "היעלמותו יכולה לייצר שינוי במאזן ההיסטוריה שבין אירן, סוריה וחיזבאללה". אשכנזי גם אמר שאי אפשר להתעלם מהשקט שמלחמת לבנון השנייה יצרה: "זה לא מובן מאליו שילדים הולכים לבית הספר בלי להפסיד יום לימודים אחד". עם זאת הדגיש אשכנזי כי חיזבאללה ממשיך להתעצם.

בנוגע למו"מ עם הפלסטינים אמר אשכנזי: "כולם עשו טעויות - הישראלים, הפלסטינים, האמריקנים. יש לשבת ולסיים את הסיפור הזה בדרך של שתי מדינות לשני עמים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת