אחרי 3 הרוגים ברצועה: לילה מתוח ביישובי עוטף עזה

זמן קצר אחרי חיסולו של איש ג'יהאד בירי כלי טיס על האופנוע שבו נסע במחנה ג'בלייה, תקפו כלי טיס של ישראל ג'יפ ובו פעילים בארגון טרור. בהפצצה השנייה נהרגו שני מחבלים שלטענת צה"ל, היו מעורבים בירי רקטות, הטמנת מטענים ובניסיונות פיגוע בגבול מצרים. על אף הכוננות הגבוהה, לילה שקט עבר על יישובי הדרום

שני פעילים בארגוני טרור ברצועה נהרגו אמש מאש שירה כלי טיס של חיל האוויר לעבר הג'יפ שבו נסעו, סמוך לתחנת הנפט שבעיר עזה. הפגיעה באה זמן קצר אחרי חיסולו של איש ג'יהאד אחר, שנורה מהאוויר בעת שרכב על אופנועו במחנה הפליטים ג'בלייה.

מחשש לתגובה בדמות ירי אל יישובי הדרום, הוכרזה כוננות ביישובי הדרום. במד"א הוחלט על תיגבור הכוחות באזור, והתושבים הונחו להישאר סמוך למרחבים המוגנים. רקטת קסאם נורתה במהלך הלילה מצפון הרצועה לעבר ישראל והתפוצצה בצד הפלסטיני, אין נפגעים ולא נגרם נזק.

מדובר צה"ל נמסר אמש כי החולייה שנפגעה בתקיפה השנייה "עסקה בהכנות לפיגועי בטרור במרחב גבול מצרים". עוד דיווחו שם, כי ההרוגים הם רמי דאוד ג'באר כפרנה, בן 27, פעיל הג'יהאד העולמי מג'בלייה שהשתייך בעבר לזרוע הצבאית של חמאס. הוא היה אחראי לירי רקטות ופצצות מרגמה אל יישובי הדרום.

הרכב שהופצץ בתקיפה הראשונה (רויטרס)

ההרוג השני באותו האירוע הוא מוחמד סעדי אל-שקר, בן 26 מהעיירה בית חנון. מצה"ל נמסר כי הוא היה "פעיל ג'יהאד עולמי ובעברו השתייך לחמאס. הוא היה חבר בחולייה שהטמינה מטענים ברצועת עזה. זוהתה פגיעה מדויקת במטרה".

בתקיפה הקודמת חוסל פעיל ג'יהאד איסלאמי ושניים מחבריו נפצעו, כשמזל"ט צה"לי ירה לעבר אופנוע שעליו נסעו במחנה הפליטים ג'בלייה שבצפון הרצועה.

לפי הפלסטינים, ההרוג הוא מוחמד טילבאני, חבר הזרוע הצבאית של הג'יהאד האסלאמי - "גדודי אל-קודס". גופתו הועברה לבית חולים מקומי.

בצה"ל אישרו כי "בפעילות משותפת של הצבא ושב"כ ברצועת עזה בוצע ירי לעבר חוליה המעורבת בפעילות טרור עדכנית".

עוד הדגישו שם, כי "צה"ל לא יסבול שום ניסיון לפגוע באזרחי ישראל ובחיילי צה"ל וימשיך לפעול בנחישות ובעוצמה נגד כל גורם שאחראי לטרור. ארגון חמאס הוא הכתובת, והוא זה שנושא באחריות".

מחשש לתגובה בדמות ירי רקטות ופצצות מרגמה, הוכרזה ביישובי הדרום כוננות. ההפצצה ברצועה באה יום למחרת ירי רקטה שנפלה בשטח פתוח במערב הנגב, מבלי לגרום לנפגעים או לנזק. בשבת האחרונה נורו שתי רקטות קסאם ששוגרו לעבר ישראל.

בהכנת הכתבה השתתפו ניר דבורי, תמיר סטיינמן ורוני דניאל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת