נכשל בבגרויות - ומסיים בהצלחה קורס טיס

סגן ע' הושעה מקורס הטיס בגלל שלא הייתה לו תעודת בגרות. הוא החל לבצע עבודות רס"ר בבסיס, תוך שהוא מביט בקנאה לעבר חבריו שהיו בשלב הסופי של הקורס. אלא שהוא לא ויתר, ובמשך חצי שנה השלים את כל המבחנים עד לקבלת תעודת הבגרות. השבוע הוא יענוד על חזהו את כנפי הטיס הנכספות: "נכשלתי בבגרות אבל סיימתי את הקורס"

"הגשמתי את החלום". סגן ע' (דובר צה"ל)

אם חשבתם שרק תלמידים מצטיינים מגיעים לקורס הטיס היוקרתי של חיל האוויר - אתם כנראה לא מכירים את סגן ע'.

סיפורו של ע' מגבעת שפירא, שיסיים ביום חמישי את הקורס ויצעד על מגרש המסדרים, מפתיע מאוד. סגן ע' בן ה-21 מגבעת שפירא מעיד על עצמו כי היה תלמיד בעייתי בתיכון - הוא נכשל בבגרויות ולא קיבל את התעודה המיוחלת.

"לא הייתה לי משמעת עצמית, נכשלתי בבגרות בתנ"ך, אזרחות והיסטוריה ונכשלתי גם במועדי ב'", מודה ע' בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "אבל מאז שהייתי קטן רציתי להיות טייס ולכן לא ויתרתי".

באופן חריג ביותר, ע' התגייס לקורס טיס ללא תעודת בגרות. "בהתחלה לא היה לזה חשיבות, אמרתי להם שאשלים את הבגרויות במהלך הקורס, אבל אז הגיע השלב האקדמי בקורס", הוא אומר. "הודיעו לי שאני חייב תעודת בגרות".

בגלל שלא השלים את הבגרות, התבשר ע' על השעייתו מהקורס. בזמן שחבריו היו בשלבים האחרונים של הקורס המפרך, הוא נשלח לעבודות רס"ר בבסיס והסתכל עליהם מאוכזב מהצד. "זו הייתה תקופה מאוד קשה, פשוט לא האמנתי", אמר ע'. "בתקופת הלימודים שלי ההורים שלי אמרו לי שאני אצטער על כך שלא השקעתי, וכשהושעיתי - הבנתי שהם צדקו".

"כל אחד יכול להגשים את החלומות שלו"

למרות כל הקשיים, הוא לא ויתר ובמהלך עבודות הרס"ר הוא למד לבגרויות ואף הצליח להשלים אותן. "למדתי באופן עצמאי, השלמתי בגרות במספר מקצועות ועכשיו יש לי תעודת בגרות", הוא אומר בגאווה. לאחר הבגרות הוא גם השלים תואר ראשון, בהתאם לתכנית הנהוגה בקורס טיס, בפוליטיקה, ממשל וניהול.

ביום חמישי הקרוב יעמוד סגן ע' על מגרש המסדרים כשהוא גאה בדרך שעבר, ויהפוך לנווט קרב כחלק מקורס 163 אליו הצטרף. "כל אחד יכול להגשים את החלומות שלו", מצהיר הנווט הצעיר. "הסטיגמה שחייבים להיות מצטיינים בלימודים בשביל להתקבל לקורס טיס לא נכונה וזה מוכיח את זה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת