רנ"צ דנינו: "המשטרה היא לא הפתרון היחיד לאלימות בחברה"

רב-ניצב יוחנן דנינו הצטרף הבוקר לדיון מיוחד של וועדת החוץ והביטחון של הכנסת. הח"כים דנו בפעילויות המרכזיות של המשטרה בתקופה האחרונה, בהן מעקב ואיתור פעילי "תג מחיר" וכן המאבק בהדרת הנשים. "המשטרה היא לא פתרון לכל דבר, מדובר פה בתופעות חברתיות לא פשוטות", אמר המפכ"ל

המפכ"ל רנ"צ דנינו (חדשות 2)

ועדת החוץ והביטחון של הכנסת התכנסה הבוקר לדיון מיוחד בהשתתפות מפכ"ל משטרת ישראל, רב-ניצב יוחנן דנינו. את הדיון, העוסק במשימות האחרונות של המשטרה וביחסים בינה ובין צה"ל, העברנו בשידור חי כאן בחדשות 2 באינטרנט.

מטרת הדיון כפי שהוגדרה במקור הייתה שוטרי השח"מ - שירות חובה במשטרה, שלאחרונה הופסקה פעילותם והם הוחזרו לצבא, אולם המפכ"ל התייחס גם לאירועים העומדים על סדר היום, ובהם תג מחיר והדרת נשים.

"אנו נאחוז את השור בקרניו בכל מה שקשור לאירועי תג מחיר", אמר דנינו בפתח הדיון. "גם בנושא הדרת נשים, זו לא בעיה של המשטרה בלבד אלא בעיה חברתית. המשטרה היא לא פתרון לכל דבר, מדובר פה בתופעות חברתיות לא פשוטות".

גם יו"ר הוועדה, ח"כ שאול מופז, התייחס לנושא הדרת הנשים. "אם מישהו מתבלבל וחושב שלא כולנו נולדנו שווים - נשים, גברים וטף, יהודים וערבים, צברים, אתיופים ורוסים - הרי שעליו להבין זאת מכוח החוק. ולחוק יש כוח".

"האלימות והביזוי מרימים את ראשם כל אימת שאנחנו כחברה מאפשרים להם. הם מרימים את ראשם המכוער, האלים, המבזה והמשפיל כל אימת שידינו רפויות", המשיך מופז ופנה לדנינו: "אדוני המפכ"ל, לפני שבוע בדיוק ישבנו כאן באולם הזה, וגינינו בקול צלול את אירועי הפשע כנגד חיילי צה״ל. אלימות היא אלימות. שנאה היא שנאה והשפלה היא השפלה. ואין זה משנה אם היא מופנית כלפי חיילים, כלפי נשים או כלפי מיעוטים".

"אין פה צורך בחקיקה, יש פה צורך באכיפה", דברי מופז. "אכיפת ברזל ושמירה מכל משמר על היקר לנו - על החופש של האזרחיות והאזרחים שלנו לנוע בחופשיות, לנסוע בחופשיות ולהרגיש בטוחים - שווים בין שווים. יש חוק במדינת ישראל. אדוני המפ"״ל, זו העת למעשים. יש לכם את היכולת, יש לכם את
הסמכות ויש לכם את כל הגיבוי. אני סומך עליך שתדע לעשות את המעשים הנכונים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת