כך "מבקרת" המשטרה פעילי ימין באישון לילה

זה מסתמן כמדיניות חדשה שנוקטות המשטרה והפרקליטות נגד פעילי ימין וחשודי "תג מחיר". פשיטות ליליות, יד קלה על הארכת המעצר ומעקב צמוד. ביהודה ושומרון מתלוננים על הטרדות, אך במשטרה טוענים מנגד: "פועלים בנחישות כנגד תופעות פשיעה ונגד מפרי חוק באשר הם"

למרות השעה המוקדמת, 2:30 בלילה, פנחסי בר-און לא הופתע מהדפיקות על דלת ביתו. לטענתו זה כבר הפך להרגל. שוטרים מגיעים אליו הביתה כמה פעמים ביממה, גם באמצע הלילה ומוודאים שהוא אכן נמצא במעצר בית.

בר-און הוא חייל צה"ל, פעיל ימין המתגורר במאחז אש-קודש. לאחרונה נעצר בחשד לפעילות "תג מחיר" ובחשד כי פעל כחפרפרת בצבא והדליף מידע לפעילי ימין.

הוא שוחר ממעצר למעצר בית, אלא שאז החלו ההצקות. "תאזוק אותו", נראה באחד מתיעודי הפשיטות הליליות שוטר אומר לחברו. "אם אתה מתנגד עכשיו למעצר, אני אומר לך שאני משתמש נגדך באקדח חשמל". בר-און נראה בתיעוד כשהוא עומד ללא נוע.

הקשחת המדיניות

מיד אחר כך הוא נלקח לתחנת המשטרה. השוטרים גוררים אותו מהבית, עוד בטרם הספיק לבקש מאשתו לבצע למענו שיחת טלפון. "חבר אתה עצור אז אל תתחכם", אומר לו השוטר.

המקרה הזה הוא רק דוגמה אחת למה שמסתמן כמדיניות חדשה שנוקטות המשטרה והפרקליטות נגד פעילי ימין וחשודי "תג מחיר". ביהודה ושומרון אומרים כי השוטרים מטרידים את פעילי הימין, מתישים אותם, מקשיחים את המדיניות ובעיקר יוזמים מגע נגד מי שמסומנים כפעילים מרכזיים.

ממחוז ש"י במשטרה נמסר כי "משטרת ישראל האמונה על אכיפת החוק פועלת בנחישות כנגד תופעות פשיעה ונגד מפרי חוק באשר הם, ללא משוא פנים וזאת על מנת למצות עמם את הדין".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת