צבא סודן מכחיש: "לא הייתה תקיפה"

מהבוקר סערה התקשורת הסודנית בעקבות דיווחים, לכאורה, על תקיפה כפולה של חיל האוויר הישראלי בשבוע שעבר בשטחה. אך הערב לא ניתן למצוא כל זכר לדיווחים הללו ברשת. צבא סודן מכחיש את הדיווחים - וגם בצה"ל, כמובן, לא מאשרים. אז מה קרה, אם בכלל, בשבוע שעבר בפורט סודן?

מה קרה, אם בכלל, בפורט סודן בשבוע שעבר? כלי התקשורת במדינה, שדיווחו מוקדם יותר היום על תקיפה כפולה, לכאורה, של כלי טיס של חיל האוויר הישראלי בשטחי המדינה - הסירו לחלוטין את כל הדיווחים על כך בתקשורת האלקטרונית. גם צבא סודן מכחיש את הדיווחים הללו.

מוקדם יותר דיווחה התקשורת הסודנית, כי בשני מקרים שונים בשבוע שעבר תקפו כלי טיס של חיל האוויר, שתי שיירות של כלי רכב שנשאו אמצעי לחימה - ואשר נעו על הנתיב מערבה, מפורט סודן בדרכם למצרים. מדובר בנתיב ההברחות הקלאסי של חמאס להברחת אמצעי לחימה לתוך שטחי הרצועה. עוד דווח, כי באי הסמוך לאזור נרשמה גם פעילות של צוללות ישראליות ומסוקים ישראליים.

עם זאת, בצבא סודן מסרבים לאשר עד לרגע זה את הדיווחים, אך גם לא מכחישים. הדיווחים הללו נעלמו לחלוטין מאתרי האינטרנט הסודניים שדיווחו על כך בהרחבה - וכעת אין כל זכר לסיפור. אין זו גם הפעם הראשונה שהסודנים מדווחים על תקיפות של צה"ל במדינה, שכן היה דיווח שכזה בשנת 2009 אחרי מבצע "עופרת יצוקה", וכן דיווח נוסף בחודש אפריל השנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת