בעקבות האב: נ' תסיים קורס טיס

השבוע יעלו למגרש המסדרים פרחי הטיס ויקבלו את הכנפיים המיוחלות בשבילן עבדו שלוש שנים. אחת מהבנות שיסיימו את הקורס היא נ', שאביה היה טייס בעצמו בחיל האוויר. האב: "אף פעם לא השפעתי עליה, היא עשתה את הבחירה, יש לה דרך ארוכה מאוד"

גאווה בשמיים, נ' וחברותיה לקורס (דובר צה"ל)

גאווה בשמיים: לפני עשרות שנים גדעון, אביה של נ', סיים קורס טיס בחיל האוויר וקיבל את הכנפיים בטקס בבסיס חצרים. השבוע, בתו נ' תקבל את הכנפיים ותהפוך לנווטת.

"אף פעם לא השפעתי עליה, היא עשתה את בחירה בעצמה", סיפר גדעון בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "יש לה שאיפות רחוקות, ואני חושב שזה כבוד גדול". גדעון  השווה גם את הטקסים של היום לטקס בו הוא קיבל את התואר טייס: " אצלי לא היה פסטיבל כמו היום, היום אנחנו כבר מתכננים חולצות לקראת הטקס".

נ' החלה את דרכה בכלל ככתבת בביטאון של חיל האוויר ואז אחרי שחווה ופרסמה כתבות על טייסים, החליטה שהיא בעצמה רוצה להיות טייסת. "תמיד צחקתי ואמרתי שבמקום שהיא תכתוב על אחרים - הם יכתבו עליה וכעת מתברר שצדקתי", אמר בגאווה האב המאושר.

אמה של נ': "אני לא הייתי בוחרת בזה"

דניאלה, אמה של נ', דווקא חושבת שבעלה היה זה שהשפיע ברוחו על בחירתה של בתה לצאת לקורס הטיס המפרך. "היא רצתה משהו עם יותר אקשן, אני מתארת לעצמי שבעלי השפיע עליה, לפחות באווירה בבית", סיפרה בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט.

"אני במקומה לא הייתי בוחרת בזה", הודתה האם הנרגשת. "תחילה לא העלתי את זה על הדעת, היא לא הייתה מהילדים שאוהבים טיסנים וטיסות אבל אני מאוד מאושרת בשבילה". דניאלה סיפרה כי כשלושים איש מהמשפחה יגיעו לרגע הבלתי נשכח על מגרש המסדרים בבסיס חצרים.

קורס טיס מספר 163, אותו מסיימות חמש בנות, הוא הקורס בו סיימו המספר הרב ביותר של נשים בתולדות צה"ל. "זה כבוד גדול למסגרת", סיכם האב גדעון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת