התחזה לאיש שב"כ - ועבד במחסום צה"ל בשומרון

אדם מעורער בנפשו החליט להתייצב לשירות בצומת תפוח. הוא הציג עצמו כאיש שב"כ, וכך - באין מפריע - פעל באחת הנקודות הרגישות בשטחים במשך כשבוע. שוטרים שחשדם התעורר הם שחשפו אותו והביאו למעצרו. עורך דינו: "אף אחד לא ביקש ממנו להציג תעודת זהות או חוגר"

מתחזה במחסום, אילוסטרציה (רויטרס)

איך קרה שבמשך כמעט שבוע ימים אייש את אחת מנקודות הביקורת הרגישות ביותר של צה"ל בשומרון אדם מעורער בנפשו, שהחליט על דעת עצמו להתייצב במקום?

לחדשות 2 נודע כי החשוד, ששוחרר משירות בצה"ל על רקע נפשי, התחזה לאיש שב"כ ובמשך כמה ימים הגיע ל"עבודתו" במחסום הצבאי בצומת תפוח - מבלי שאיש ניסה לברר את זהותו. מי שהביאו לחשיפתו היו שוטרים שחשדם התעורר כשעברו במקום. הוא נלכד, ובדיון בבית משפט הוארך מעצרו.

עורך דינו של האיש מטעם הסנגוריה הציבורית, יזהר קונפורטי, סיפר על הפרשה: "נתנו למרשי לעבוד במחסום כמה ימים, כשבכל הזמן הזה אף אחד לא ביקש ממנו להציג תעודת זהות או חוגר. כשהגיעה המשטרה הוא אמר שהוא מהשב"כ. אחרי בדיקה התברר שאף אחד לא מכיר אותו".

דובר צה"ל: נסיבות האירוע נבדקות

לדברי עו"ד קונפורטי, מה שעורר את חשד השוטרים היו פתקים שעמם הסתובב מרשו שעליהם נכתבו, לכאורה, מספרי הטלפון של ראש הממשלה ושל שר הביטחון.

בבית משפט השלום בפתח תקווה הוארך מעצרו עד למחר. סנגורו אמר כי "הוא כמובן בכלל לא מודע לכך שהוא סובל מבעיה כלשהי".

מדובר צה"ל נמסר הערב בתגובה לחדשות 2 באינטרנט: "האירוע מוכר בצה"ל. לאחר שהאדם עורר את חשדם של החיילים במקום הוא הופנה למשטרה, שם נעצר. נסיבות האירוע נבדקות."

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת