אין מזון, המקלחת שבורה - המשימה הצבאית בוטלה

כ-50 חיילים שהגיעו לבסיס ברמת הגולן נדהמו לגלות את התנאים הירודים במקום: מקלחות בהן לא ניתן להתקלח, שירותים מטונפים ומוזנחים ומחסור במזון ובשתייה. למפקדים לא הייתה ברירה והם החזירו את החיילים לבסיסהם במרכז ומשימתם בוטלה. דובר צה"ל: המקרה טופל והלקחים יופקו

המקלחות לא שמישות

עשרות חיילים שהגיעו שלשום (ראשון) למשימה של גידור שדות מוקשים ברמת הגולן נדהמו לגלות את התנאים הקשים שחיכו להם באחד מהבסיסים בצפון. יום לאחר שכ-50 מהם לנו שם יחד עם מפקדיהם, בצה"ל החליטו בצעד חריג לבטל את המשימה ולהחזירם לבסיסים במרכז הארץ, בשל התנאים הירודים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החיילים, שהגיעו מבסיס ההדרכה של חיל החימוש וחיל הרפואה, נשלחו לעבודות הגידור בבסיס ברמת הגולן. נראה שמישהו בצה"ל לא ידע כי אלה התנאים שמחכים להם.

חרקים מתים באחד המבנים

בין היתר התגלה כי אין במקום חדר אוכל פעיל, המקלחות לא שמישות (לכן החיילים לא התקלחו), השירותים מוזנחים ובחדרים אין חימום. החיילים דיווחו גם על חוסר במי שתייה וציינו כי במשך שעות ארוכות לא סופק להם אוכל - עד שהמפקדים הביאו כיכרות לחם, ממרח שוקולד וירקות.

דלתות השירותים שבורות

"אמרו לנו שהמשימה היא לגדר שדות של מוקשים ובסוף זה לא קרה - כולנו היינו בהלם, גם המפקדים", סיפרה לחדשות 2 Online אחת החיילות. "פשוט לא הלכנו להתקלח, זה היה ממש מגעיל ואז למחרת המפקדים אמרו לנו שבגלל התנאים המשימה מבוטלת".

מבנה מוזנח בבסיס

"זה פשוט חוסר אחריות", סיפרה חיילת נוספת. "צה"ל אמור לבדוק לאן הוא שולח אותנו. לא ייתכן שאנחנו נישן במקום כזה נטוש. אף אחד לא בדק שזה מה שמחכה לנו שם וחבל כי זה שרף זמן רב וגם כסף".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "השבוע זומנו חיילות מבה"ד 20 ובה"ד 10 לסייע למשימת גידור שדה מוקשים. במהלך המשימה חלה תקלה באספקת המזון לחיילות. המקרה טופל והלקחים יופקו". גורמים בצה"ל אמרו כי המשימה של גידור שדות כולה טופלה גם בידי פלוגות נוספות שהגיעו למקום, והעבודה נמשכת.

לפניות לכתב: matanh@ch2news.tv