ראש הממשלה נתניהו: "אין הסבר שישכנע שהעסקה עם אירן טובה"

בעוד ארצות הברית ממשיכה לנסות לשכנע את ישראל בדבר חשיבות ההבנות עם אירן, ראש הממשלה ממשיך בקמפיין המתוקשר שלו נגד העסקה. "זאת עסקה רעה מאוד שמשאירה בידי אירן את היכולות להתחמש בנשק גרעיני", הזהיר ראש הממשלה, "המפתח לגורלו של המזרח התיכון עלול להימסר לידי המשטר האירני הקנאי"

על רקע הניסיונות האמריקניים לגייס את דעת הקהל בישראל ובארצות הברית בעד ההבנות עם אירן, ממשיך ראש הממשלה בנימין נתניהו במסע ההסברה שלו נגד ההסכם. בטקס חנוכת המכללה הלאומית לשוטרים אמר אמש (שני) נתניהו: "אין הסבר שיכול לשכנע שהעסקה הגרעינית המוצעת לאירן היא עסקה טובה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"זאת עסקה רעה, עסקה רעה מאוד שמשאירה בידי אירן את היכולות להתחמש בנשק גרעיני, שממלאת את קופותיה בכסף רב ומאפשרת לה להמשיך את הטרור והתוקפנות שלה ברחבי המזרח התיכון ובעולם", אמר נתניהו.

ראש הממשלה הזהיר כי הסרת הסנקציות תעשיר את אירן בעשרות מיליארדי דולרים שיממנו את שאיפותיה התוקפניות. "לנגד עינינו מתהווה מציאות אבסורדית שבה המפתח לגורלו ועתידו של המזרח התיכון עלול להימסר לידי המשטר האירני הקנאי", אמר.

"אירן מחמשת דרמטית את חיזבאללה"

מוקדם יותר אתמול הזהירו בכירים בישראל כי בשבועות האחרונים הגבירה אירן את פעילותה לחמש את חיזבאללה לקראת עימות אפשרי עם ישראל בהיקפים נרחבים. לדבריהם, מידע מודיעני חדש מעלה כי טהרן מעלה הילוך נגד ישראל בכל החזיתות - משלחות אירניות שהגיעו לרצועת עזה, הקמת חזית נוספת ברמת הגולן וניסיון לחמש את אנשי חמאס ביהודה ושומרון.

בתוך כך התייחסה אמש דוברת מחלקת המדינה האמריקנית להחלטת רוסיה להסיר את האמברגו ממכירת טילי ה-S-300 לאירן ואמרה כי ההחלטה לא צפויה להשפיע על המשך הדיונים עם הרפובליקה האסלאמית.

"מערכת ה-S-300 היא מערכת שמיועדת באופן בלעדי לצורכי הגנה", אמר אתמול שר החוץ הרוסי לברוב. "היא אינה מיועדת בשום אופן להתקפה ולכן אינה מעמידה בסכנה אף אחת ממדינות האזור, לרבות מדינת ישראל".

גם שר ההגנה האירני התייחס אמש להסרת האמברגו הרוסית וטען כי המהלך יסייע להביא יציבות לאזור. "ההחלטה מראה על הרצון הפוליטי של מנהיגי שתי המדינות לפתח ולקדם את רמת שיתוף הפעולה בכל התחומים", אמר.