משרד הביטחון יבדוק את העברת ציוד הריגול לאירן

שעות לאחר הדיווח בסוכנות "בלומברג", לפיו ציוד ריגול של חברה ישראלית הגיע לידי האירנים, הודיע משרד הביטחון כי יבדוק את הדיווחים. ראשי החברה הישראלית הנחשדת: אנחנו פועלים לחוק, אך נבדוק גם את הטענות שהועלו

במשרד הביטחון מתכוונים לבדוק את הדיווחים, לפיהם ציוד ריגול ישראלי הועבר לאירן דרך דנמרק. זאת, בעקבות הדיווח מוקדם יותר בסוכנות הידיעות "בלומברג", לפיו ציוד מעקב של חברה ישראלית בשם ''אלוט תקשורת'', אשר יועד ליירט כתובות דואר אלקטרוני, מסרונים ואיתור בני אדם באמצעות טלפונים סלולריים - נמכר לאירן בעקיפין.

ראשי החברה הישראלית הכחישו הערב בתוקף כי מכרו ציוד לטהרן ואומרים שלא הייתה להם דרך לדעת שטכנולוגיות שייצרו - הועברו לרפובליקה האסלאמית. "הגם שמוצרי החברה הם מהטובים שיש בתחום האופטימיזציה של רשתות, הם אינם מיועדים למטרות ריגול ומעקב שבשימוש התעשיות הביטחוניות או הצבאיות", נמסר בהודעה מטעם החברה הישראלית.

"המכס לא ידע"

"אלוט פועלת בהתאם לחוק הישראלי וחוקים זרים החלים עליה, לרבות חקיקה בקשר עם יצוא מוצריה. מוצרי אלוט אינם מפוקחים על ידי משרד הביטחון הישראלי. החברה בודקת את הטענות שהועלו", נכתב עוד.

על-פי הדיווח מוקדם יותר - נציגי מערכת הביטחון, המכס והמסחר הישראליים לא ידעו על הסחר העקיף של החברה עם אירן. מדובר בכשלון של האמברגו על הסחר עם אירן, שכן כל מסמכי הרכישה היו זמינים בדנמרק. הציוד שימש ככל הנראה למעקב אחר אזרחים באירן, תוניסיה, בחריין וסוריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת