פיאד נפגש עם המחבל שתכנן את רצח הרב עובדיה יוסף

אחרי פגישת אבו מאזן-אמנה מונא בטורקיה, נועד הערב ראש הממשלה הפלסטיני סלאם פיאד ברמאללה עם סלאח חמורי, המחבל הפלסטיני שתכנן לרצוח את הרב עובדיה יוסף - ואשר שוחרר במסגרת עסקת שליט. בישראל זועמים על קבלת הפנים ברשות למחבלים

ההנהגה הפלסטינית ממשיכה בקבלת הפנים למחבלים ששוחררו במסגרת עסקת שליט: אחרי שיו"ר הרשות אבו מאזן נועד בטורקיה עם אמנה מונא, המחבלת שפיתתה את הנער אופיר רחום ז"ל, נועד הערב ראש הממשלה הפלסטיני סלאם פיאד עם סלאח חמורי, המחבל הפלסטיני שתכנן להתנקש בחייו של הרב עובדיה יוסף.

בפגישה, שנערכה ברמאללה, נכח גם שר האסירים הפלסטיני עיסא קראקע. בדיווחי כלי התקשורת הפלסטיניים נמסר כי פיאד בירך את חמורי "ואת יתר האסירים ששוחררו לפני מספר ימים".

עוד דווח, כי בפגישה העביר המחבל לידי ראש הממשלה איגרת מטעם האסירים שנותרו בבתי הכלא בישראל, ובה קריאה להגביר את המאמצים לשחרורם, בכל המישורים. "סוגיית האסירים היא עניין שיש עליו קונצנזוס", אמר פיאד בפגישה. "עלינו לפעול לשחרר את כולם, במיוחד את האסירים החולים, הזקנים ואת אלו שהעבירו שנים רבות בבית הכלא. חירות האסירים היא חלק בלתי נפרד מחירות האומה והעם".

אבו מאזן נועד עם "השטן מביר נבאללה" 

בישראל הביעו הערב זעם נוכח פגישתם אמש של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן עם "השטן מביר נבאללה" - המחבלת אמנה מונא, בטורקיה.

במסגרת ביקורו של אבו מאזן באנקרה, הוא נפגש עם עוד עשרה אסירים ביטחוניים ששוחררו וגורשו בעסקת שליט לטורקיה. מחבל ידוע נוסף שזכה לביקור המכובד הוא ג'יהאד ירמור, אחד מחוטפיו של החייל נחשון וקסמן ז"ל, גם הוא ממשוחררי העסקה. תמונות מהמפגש שודרו בטלוויזיה הפלסטינית.

עם זאת, על פי הדיווחים, אמנה מונא הייתה המשוחררת היחידה עמה נפגש אבו מאזן ביחידות ובאופן אישי.

הערב נועדו בקהיר אבו מאזן, שהספיק לקחת טיסת ערב מטורקיה למצרים, יחד עם ראש הלשכה המדינית של חמאס חאלד משעל. השניים דנו ביישום הסכם הפיוס בין פת"ח לחמאס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת