מפקד חיל האוויר: "הזירה הצפונית לא יציבה, עוקבים אחרי סוריה"

האלוף עידו נחושתן התייחס היום לנעשה בסוריה ואמר: "כל מה שקורה שם מדי יום הוא סיבה עבורנו לעקוב כל הזמן". הוא התייחס גם למערכת כיפת ברזל והגדיר אותה כמוצלחת, וגם בישר על כך שבקורס הטיס שיסתיים בסוף החודש ישנן חמש בוגרות

מפקד חיל האוויר האלוף עידו נחושתן אמר היום כי צה"ל עוקב כל העת אחר האירועים בסוריה הגורמים לחוסר יציבות.

"הזירה הצפונית ובה סוריה, אינה יציבה", אמר נחושתן והוסיף: "כל מה שקורה שם מדי יום הוא סיבה עבורנו לעקוב כל הזמן". נחושתן סירב להתייחס לאפשרות תקיפה באירן.

נחושתן התייחס גם למערכת כיפת ברזל ואמר כי המערכת הצליחה ליירט לפחות 30 רקטות שנורו לעבר יישובי הדרום והגדיר את פעילותה כמוצלחת.

לבסוף התייחס לקורס הטיס שמסתיים בסוף החודש, ובין בוגריו יהיו גם חמש נשים שיקבלו את כנפי הטיסה הנחשקות. "יש בחיל האוויר נשים כמעט בכל תחום, בהן כשליש מהצוות הטכני והן מאיישות גם תפקידי הנדסה ופיקוד", דבריו.

הייתה או לא הייתה תוספת לתקציב הביטחון?

ועדת הכספים של הכנסת אישרה בצהריים הקצאת סכום של 780 מיליון שקלים לתקציב הביטחון. מדובר בהעברת חובות ישנים למשרד ולא בתוספת לתקציב הביטחון.

יו"ר ועדת הכספים של הכנסת, ח"כ משה גפני (יהדות התורה), אמר בישיבה כי "לא ניתן לפרט לאן מופנה הכסף". ההחלטה על ההעברה התקבלה, לדבריו, בשל "אי ניצול כספים".

במשרד הביטחון ביקשו להבהיר כי בניגוד לפרסומים שונים בנושא, "לא התקבלה שום תוספת מעבר לסיכום תקציב הביטחון ל-2011 כפי שאושר בממשלה. הפרסום על תוספת כביכול משולל כל יסוד. הסכום שאושר היום בוועדת הכספים של הכנסת אין מקורו בקיצוץ רוחבי, אלא בהשלמת תקציב 2011 שלה זכאית מערכת הביטחון בהתאם להחלטות הממשלה והסיכום בינה לבין משרד האוצר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת