אין שלג בחרמון: האלפיניסטים יתאמנו באירופה

יחידת האלפיניסטים של צה"ל בבעיה: אין שלג בחרמון לצורך אימונים. בעקבות זאת, בצה"ל הוחלט כי הלוחמים יישלחו לאימון בהרים המושלגים באירופה. מפקד היחידה: "התנאים באירופה עוזרים לנו"

יתאמנו בשלג האלפים, לוחמי היחידה (דובר צה"ל)

יחידת האלפיניסטים, יחידת המילואים הייחודית של צה"ל, מאומנת לפעול באזור הצפון המושלג בדגש על רמת הגולן. את אימוניה היא מבצעת בעיקר בהר החרמון, אבל כנראה שהחורף הזה לא מספיק קר כמו שאנשי היחידה קיוו - והפעם הם יתאמנו בחו"ל.

בימים האחרונים החליטו בכירים בצה"ל כי השלג הדל שיש בחרמון לא מספק ועל כן לשלוח את היחידה לאימון באירופה, שם לא חסר שלג. מפקד יחידת האלפיניסטים, סא"ל מ', סיפר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי אין שגרה ביחידה. "הפעילות שלנו היא פעילות מיוחדת, אנחנו אמנם מתעסקים עם כל הפעילויות הרגילות, אבל הציוד המיוחד והכלים הופך אותנו למיוחדת, אנחנו נערכים לתרחיש הגרוע ביותר".

הלוחמים ייסעו ביחד עם הציוד הרב שלהם ויתאמנו בתרחישים שונים בהרים המושלגים הרחק מישראל. היחידה משתמשת בציוד שלג מתקדם שכולל חתולי שלג, אופנועי סקי ורובי צלפים שונים. אבל למה דווקא אירופה? מפקד היחידה מסביר כי הם "עושים את זה באירופה בהרי האלפים כי הבנו שיש שם תנאים ומזג אוויר שיעזור לנו".

בינתיים, בסוף השבוע הקרוב צפויה מערכת חורפית והם מתכוננים בימים אלה לעלות לפעילות בהר. "אנחנו ובשלבים אחרונים של רענון של ציוד ואימונים לקראת עלייה להר בסוף השבוע", סיכם מפקד היחידה.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת