נתניהו בבסיס שנפרץ: "כתם למדינה"

אל בסיס החטיבה המרחבית אפרים בשומרון, שנפרץ על-ידי פורעי "תג מחיר", הגיעו הערב להדלקת נרות חגיגית ראש הממשלה נתניהו, שר הביטחון ברק והרמטכ"ל גנץ. המטרה: להבהיר שזה לא יעבור בשתיקה. בין שירי חנוכה ואכילת סופגניות הבהיר נתניהו כי לא יאפשר פגיעה בחיילי צה"ל: "יש כאן הכתמה של הדמוקרטיה הישראלית"

הערב הוא נר ראשון של חנוכה ורבבות חיילים ברחבי הארץ מדליקים נרות בבסיסים. ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון אהוד ברק והרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ, הגיעו להדליק נר ראשון דווקא עם חיילי החטיבה המרחבית אפרים, בבסיס שבו השתוללו פעילי הימין הקיצוני בשבוע שעבר.

במסגרת הביקור שרו השלושה עם החיילים והמפקדים שירי חנוכה, גם עם קצינות וחיילות - ואף אחד לא יצא מהחדר. המסר של רה"מ, שר הביטחון והרמטכ"ל היה להבהיר שמה שקרה בבסיס חטמ"ר אפרים - לא יעבור בשתיקה.

נתניהו התייחס לתקרית הפריצה לבסיס. "אם זה קורה אנו צריכים להפעיל את מלוא הסמכות הקיימת למדינת חוק דמוקרטית", אמר ראש הממשלה. "לא נוכל לקבל פגיעה בחיילי צה"ל, שוטרי מג"ב, בערבים, ביהודים, במסגדים. אם תיקחו את החולצה הלבנה ביותר ויהיה עליה כתם אחד קטן, זה יכתים את החולצה כולה. יש כאן הכתמה של מדינת ישראל ושל ציבור גדול מאוד למתיישבים שאינו שותף לתופעה. יש כאן הכתמה של הדמוקרטיה הישראלית המתבססת על שמירת חוק".

שר הביטחון ברק חלק על ראש הממשלה ואמר שהוא חושב שיש להכריז על המתפרעים כארגון טרור. הבוקר, הוא שמע את מזכיר ההגנה האמריקני ליאון פאנטה, שאמר כי על פי הערכות מודיעיניות בארה"ב, אירן תוכל להשלים את התחמשותה בנשק גרעיני בתוך שנה מהיום. פאנטה הוסיף כי אירן גרעינית היא קו אדום עבור הממשל האמריקני ואין כוונה לאפשר מצב זה.

ברק התייחס לדבריו של פאנטה ואמר כי "ביננו ובין ארה"ב יש הבנה עמוקה על תמונת המודיעין, אחידות בעמדה שאירן גרעינית בלתי קבליה. זה זמן לסנקציות קשות מאוד".

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת