שוב: "תג מחיר" במסגד ליד חברון

אלמונים הגיעו בשעות אחר הצהריים לכפר בני נעים הסמוך לחברון, שם ריססו את הכתובות המוכרות: "יצהר", "מוחמד חזיר" ו"נקמה", כל זאת במה שהם מכנים פעולת "תג מחיר". ארגון בצלם: "הם לא הגיעו מוכנים לפעולה, אנשי הכפר הבריחו אותם"

בפעם השנייה בתוך פחות משבוע - אירוע "תג מחיר" במסגד פלסטיני ביהודה ושומרון. הפעם מדובר במסגד בכפר בני נעים הסמוך לחברון, שם רוססו כתובות נאצה.

בין הכתובות שנרשמו על קירות המסגד - "יצהר", "מוחמד חזיר" ו"נקמה", זאת בנוסח המוכר מהאירועים האחרונים של פגיעה ברכוש פלסטיני ובעמדות צה"ל.

צה"ל ומשטרת מחוז ש"י פתחו בחקירה. כוחות מג"ב נמצאים בזירת האירוע בכפר בני נעים ואוספים ממצאים.

גורמים בארגון "בצלם" סיפרו בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי ככל הנראה, גורמי הימין לא הגיעו מוכנים לפעולה. "או שנגמר להם הצבע באמצע, או שהתושבים המקומיים הצליחו לגלות את הפעולה והבריחו אותם מהמקום", נמסר.

מוקדם יותר הבוקר הוצתו חמישה כלי רכב בכפר סמוך לבורקא שבגזרת רמאללה. בימים האחרונים מרבים פעילי ימין קיצוניים לתקוף את הכפרים, להשחית רכוש ולרסס כתובות נאצה.

במקביל להתגברות פעולות "תג מחיר", פרסמה היום הרבנות הראשית גינוי חריף למעשים אלו, והגדירו אותם אסורים וחמורים. "מדובר בדיני נפשות", הוסיפו ברבנות הראשית, שבנוסף קראה לממשלה למצוא דרך להחזיר את בני הנוער לתלם באמצעות פעילות חינוכית מאומצת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת