במקום טורקיה: חיל האוויר התאמן עם חיל האוויר האיטלקי

לאחר שישראל וטורקיה הפסיקו את האימונים המשותפים, בשבועיים האחרונים התאמן חיל האוויר הישראלי יחד עם חיל האוויר האיטלקי במדבר. הכוחות תרגלו קרב קרקע-אוויר שכלל תקיפת סוללות טילים, קרב אוויר-אוויר, שיתוף פעולה עם כוחות רכובים והפצצת מטרות. במקביל: עשרות נספחים זרים הגיעו השבוע לחיל ולמדו על יכולותיו

חיל האוויר מגביר את שיתוף הפעולה הבינלאומי: השבוע קיימו טייסי החיל אימון משותף עם חיל האוויר האיטלקי, במסגרתו, הגיעו האיטלקים להתאמן ב"טייסת האדומה", שבבסיס עובדה של חיל האוויר בנגב. הטייסים הדגימו קרב קרקע-אוויר שכלל תקיפת סוללות טילים, קרב אוויר-אוויר, שיתוף פעולה עם כוחות רכובים והפצצת מטרות. הטייסים התחלקו לשתי קבוצות, המדינה "האדומה" והמדינה "הכחולה", כאשר אחת מהן מדמה את ישראל ומטרתה - החדרת מטוס תקיפה בתוך שטח המדינה האויבת.

"אנחנו רואים חשיבות גדולה בתרגול עם זרים מכל ההיבטים האפשריים", הסביר מפקד בסיס עובדה אל"מ א'. ראש להק אוויר האיטלקי סיפר כי "חיל האוויר הישראלי הוא אחד מהטובים ביותר כיום. יש לנו הרבה מה ללמוד ממנו ואנו מנסים לחלוק את הטכניקות הטובות ביותר. זו הזדמנות טובה גם לישראל וגם לאיטליה לשת"פ עתידי נוסף".

במקביל, עשרות נספחי חילות האוויר מ-30 מדינות מכלל העולם, הגיעו השבוע לבסיס עובדה של חיל האוויר ליום עיון לנספחים צבאיים. חיל האוויר מתכוון להרחיב את שיתוף הפעולה הבינלאומי בתרגילים. ביום השתתפו נציגים ממדינות שונות ביניהן יוון, הונגריה, רומניה ויפן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת