בגלל "מתקני הריגול": לבנון התלוננה נגד ישראל במועצת הביטחון

בעקבות חשיפתו של "מתקן הריגול" לפני כשבועיים בדרום לבנון - והפצצתו, לטענת הלבנונים, ע"י מזל"ט ישראלי, הוגשה תלונה למועצת הביטחון הרואה בצעדים הללו "הפרה של הריבונות הלבנונית". התקשורת בלבנון: "מעשים אלו מסכנים את ביטחון שתי המדינות"

לבנון הגישה למועצת הביטחון תלונה נגד ישראל, בגין "הנחת מתקני ריגול בדרום המדינה" אשר נחשפו על ידי חיזבאללה, כך מדווח הבוקר בכלי תקשורת במדינה. על פי הדיווח, התלונה הוגשה על ידי שגרירת לבנון במועצת הביטחון. לטענת הלבנונים, מתקן הריגול האחרון, שנחשף בראשית החודש - הופצץ והושמד על ידי מזל"ט ישראלי שחג באזור.

"מדובר בהפרה בוטה של הריבונות הלבנונית, של החלטה 1701, של החוק הבינלאומי ושל אמנות האו"ם", נכתב בתלונה הרשמית שהוגשה. "כמו כן, מדובר באקט המאיים על השלום והביטחון של לבנון וישראל".

"ההתנגדות פועלת עם אצבע על הדופק"

לפני כשבועיים אירוע פיצוץ מסתורי בדרום לבנון, שלפי מקורות במדינה נוצר מפגיעה של חיל האוויר של ישראל במתקן ריגול שהפעילה באזור העיירה סריפה שבדרום לבנון. יום לאחר מכן חשף חיזבאללה תמונות מ"זירת הפגיעה", לטענתו. בדיווח, שפורסם גם בכלי תקשורת אירניים, נועד מתקן הריגול לשבש את התקשורת בין כוחות חיזבאללה השונים הפועלים באזור.

בחיזבאללה האשימו כי חשיפת המתקן ותקיפתו בידי צה"ל מהווה "הוכחה לכך שההתנגדות פועלת עם האצבע על הדופק ומבצעת את תפקידה, כמו גם שישראל טרם ויתרה על רצונה לתקוף את לבנון ולהפר את ריבונותה, כפי שהיא עושה מדי יום באמצעות כלי הטיס שלה".

בדיווחים באירן צוטט מומחה שהוגדר "בכיר לשעבר ביוניפי"ל" כאומר ש"ישראל משקיעה מאמץ מודיעיני רב בלבנון בדרכים שונות. בין היתר, עושים הישראלים שימוש בפופולריות שלה הם זוכים בקרב תושבי הכפרים בדרום לבנון - שהם אלו שמוסרים לה מידע ומהווים מקור מודיעיני מצוין".

נוסף על כך, הוא השמיע אזהרה שלפיה "כל עוד ימשיך חיזבאללה לספוג מכות, מדובר רק בעניין של זמן עד שתפרוץ באזור מלחמה". 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת