צפו: מאות חיילים ושוטרים כדי לפנות שני מבנים

כוחות גדולים מאד של משטרה וצבא הגיעו לפנות בוקר למאחז הבלתי חוקי מצפה יצהר, כדי לפנות משם מבנה מגורים ולול. החשש מניסיונות של נוער הגבעות למנוע את הפינוי הביא להיערכות חסרת תקדים של כוחות הביטחון. בסופו של דבר לא נרשמה כל התנגדות לפינוי. כך זה נראה

כשברקע החשש מעימותים אלימים עם "נוער הגבעות", הגיעה לפנות בוקר שיירה של מאות שוטרים וחיילים אל המאחז הבלתי חוקי מצפה יצהר - כדי לפנות בית אחד ולול אחד.

פינוי המאחז היה אחד הדברים ממנו חששו בחוגי הימין בימים האחרונים, ובמערכת הביטחון נערכו לכך מבעוד מועד. השוטרים הגיעו ביתרון מספרי גדול למדי. חלק מהם אף כיסו את פניהם בכובעי הגרב שחבשו לראשם, אך זהותם נחשפה ותועדה בזכות תג השם שענדו על המדים.

את הפינוי תיעד ועד מתיישבי השומרון, שצילם גם את הכלים שהגיעו לפנות את שני המבנים שהיו במקום. לאור חסימות הצירים שביצע הצבא, פעילי הימין שהיו בדרכם למקום לא הצליחו להגיע בזמן והמאחז פונה ללא כל התנגדות.

התגובה לפינוי לא איחרה להגיע. כתובות נאצה בהן נרשם "משטרה = נאצים", ו"נקמה מצפה יצהר" רוססו על עמדה של צה"ל בצומת תפוח, סמוך למאחז הבלתי חוקי שפונה לפנות בוקר. כוחות הביטחון עצרו פעיל ימין כחשוד במעשה.

כמעט במקביל, הוצת מסגד בכפר בורקא בשומרון, הממוקם מרחק קצר ממצפה יצהר. כתוצאה מהאש נגרם נזק לקומה העליונה במבזק, ולרהיטים שהיו במקום, אולם איש לא נפגע. בצה"ל רואים בחומרה רבה את רצף פעולות "תג מחיר" בימים האחרונים.

גורם צבאי בכיר אמר לחדשות 2 באינטרנט כי בצה"ל רואים בחומרה את המעשים שמכוונים כנגד הצבא והחיילים ששומרים על המתיישבים. "העיסוק מסיט אותנו ממשימת ההגנה על אזרחי ותושבי המדינה", לדברי הגורם, "אנחנו פועלים בשיתוף משטרת ישראל לעצור את האשמים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת