מעצר חשודי "תג מחיר" הוארך ביממה

שישה פעילי ימין קיצוני שהתעמתו אתמול עם שוטרים בירושלים הובאו הבוקר לבית משפט השלום בעיר, שהחליט להאריך את מעצרם ב-24 שעות. בין העצורים, שני פעילים עם הרשעות קודמות בעבירות אלימות ונשיאת סכין, וכן חתנו של פעיל הימין ברוך מרזל. בחיפוש בדירתם נמצאו מסיכות, רובי דמה ומחשבים שהועברו לבדיקת משטרה

חלק מהעצורים, היום בבית המשפט (חדשות 2)

בית משפט השלום בירושלים האריך ביממה את מעצרם של ששת פעילי הימין הקיצוני שנעצרו אתמול במהלך עימותים עם שוטרים בשכונת קריית משה בירושלים. השישה נעצרו בעימות סוער שהתפתח לאחר ששוטרים פרצו לדירה שבה מתגוררים פעילי ימין שהורחקו בצווים מינהליים משטחי יהודה ושומרון - במטרה לעצור חשודים בפעולות "תג מחיר".

בין העצורים גם חתנו של פעיל הימין ברוך מרזל, ערן שוורץ, וכן שני פעילים עם עבר פלילי שהורשעו בעבר בעבירות של אלימות ונשיאת סכין. נגד שניים אחרים מתנהלים בימים אלה הליכים בבתי המשפט. במשטרה ממשיכים לחקור את הקשר בין פעילותם של אותם חשודים לפעולות האחרונות במסגרת פעילות "תג מחיר" שהתקיימה בימים האחרונים, כשהחקירה מתבססת בין היתר על ציוד שנמצא בדירה שבה התגוררו הפעילים.  

בסרטון, שהגיע לידי חדשות 2 באינטרנט, מתועדים רגעים מהפעילות שבהם נראים פעילי ימין מוצאים אל מחוץ לדירה - דרך החלון. במשטרה מסרו כי עם תחילת הפעילות במקום, הגיעו לרחוב משה בן צבי, סמוך מאוד לישיבת "מרכז הרב", כ-150 חובשי כיפות שניקבו צמיגים של ניידות משטרה וניפצו את השמשה של אחת מהן. סניגורם של החשודים, מתח היום ביקורת בבית המשפט על התהלות השוטרים, וטען כי הפעילו אלימות מוגזמת כלפיהם.

בסופה של הפעילות עוכבו נלקחו מהדירה פריטים שונים שייתכן ויעידו על קשר בין הפעילים שהורחקו מהשטחים לבין האירועים האלימים של התקופה האחרונה. בין הפריטים שנמצאו היו מחשבים, רובי ואקדחי דמה וכן כובעי גרב שנועדו להסתיר את הפנים של חובשיהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת